Mavi Mutfak Dolabı Modelleri ile Mutfağınızda Marina Havası Yaratın

Mavi mutfak dolabı modelleri ile mutfağınızda marina havası yaratmaya hazır mısınız. Genelde deniz kenarındaki yerleşim yerlerinde bulunan yazlık evlerde mavi ve beyaz ikilisinin sıkça kullanıldığını bilirsiniz. Ülkemizde bunun en iyi örneklerinden birisi şüphesiz tatil cennetlerimiz arasında ilk sıralarda olan Bodrumdur.

Bodrumun sahil yerleşim yeri olmasının ona kazandırdığı etnik ve kültürel özellikler vardır. Bunların içerisinde şuan konuşacağımız dekorasyon tarzıdır.

Mavi Rengin Gizemi

Mavi bilgiliğin rengidir. İnsana sakinlik ve sükûnet sunar. Bunun en güzel örnekleri insanların gökyüzüne ve denize baktığında içerisine dolan sonsuzluk ile huzurdur. Dekorasyonda mavi renk, marina dekorasyon tarzı ile anılmaktadır. Ancak burada yalnız değildir. Beyaz renk ile beraber çok iyi birer ikili olmuşlardır.

Koyu Mavi Mutfak Dolabı

Mutfakta Mavi Rengin Kullanımı

Şüphesiz mutfak dekorasyonunda en önemli unsurlardan birisi mutfağınız için seçtiğiniz mutfak dolabı modelidir. Bunun en büyük nedeni ise dolapların mutfağın içerisinde geniş bir alan kaplaması ve mutfak içerisinde en çok dikkatimizi çeken alanlar olmasıdır. Mutfak dolaplarını kullanmadan mutfak içerisinde zaman geçiremeyiz. Bu nedenle sürekli dikkatimiz mutfak dolaplarının üzerinde olmaktadır.

Seçtiğiniz mutfak dolabının tarzı her ne olursa olsun, sizi anlatan renkler olması oldukça önemlidir. Mutfağınızda deniz kenarı atmosferini yaşamak istiyorsanız marina dekorasyon tarzına sahip mavi beyaz mutfak dolabı modellerini tercih edebilirsiniz.

Bodrum Mavisi Mutfak Dolabı

Mavi Mutfak Dolabı ile Mutfak Dekorasyonu

Mavi renk klasik ve modern mutfak dolabı modellerine oldukça yakışıyor. Sadece beyaz ile iyi bir kombin yapmanız ve hareket kazandırmanız gerekiyor. Her yerin mavi renkte olması sıkıcı bir mutfak atmosferi yaratmanıza neden olabilir. Bu nedenle farklı kombinler kullanmanız daha enerjik bir mutfağa sahip olmanızı sağlayacaktır.

Country Mavi Mutfak Dolabı

Beyaz Mutfak Tezgahı Kullanın

Dolaplarınızı mavi renkte yaptığınız mutlaka mutfak tezgahınızı beyaz renkte kullanmanızı öneriyoruz. Koyu renklerde tezgaha sahip olursanız iç karartıcı bir görünüme sahip olursunuz. Mavi mutfak dolabının üzerinde beyaz daha belirgin bir şekilde kendini gösterecektir.

Buz Mavisi Mutfak Dolabı Rengi

Tezgah Arasında Beyaz Kullanın

Alt dolaplarınızı mavi renkte yaptığınızda mutfak tezgah arası için koyu renkli seçenekleri direk kafanızdan çıkarmanız gerekiyor. Daha sade olan renkleri tercih etmeniz keyifli bir görüntü yaratmanız için oldukça önemli. Tezgah arasında mavi renk kullanırsanız iç karartıcı koyu bir ortam ortaya çıkacaktır. Aynı zamanda tezgahta çalışırken daha fazla aydınlatma ihtiyacı duyacaksınız. Bu nedenle size tavsiyemiz tezgah arasında metro tezgah arası seramik modellerinden beyaz renkli olanlarını tercih edebilirsiniz.

Buz Mavisi Mutfak Dolabı

Mavi ile Beyazı Kombinleyin

Alt dolaplarınızı mavi renk yaptıysanız, üst dolaplarınızı beyaz renk yapabilirsiniz. Bu şekilde yaptığınız kombinler farklı bir hava yaratacaktır. Bu kombin sırasında tezgah arasında beyaz renk kullanmamaya özen gösterin. Daha hareketli çizgilere sahip modern tezgah arası fikirleri arasından tercihler yapabilirsiniz. Örneğin hexagon seramik modelleri burada size modern bir mutfak dekorasyonu için güzel bir seçenek olabilir.

Mavi Renk Mutfak Dolapları

Mavi Mutfak Dolabı ile Ada Tezgah Kullanın

Mutfağınız geniş bir alana sahipsiniz ve kendinize rahatça çalışabileceğiniz bir tezgah istiyorsanız. Mutlaka ada tezgah modellerini denemelisiniz. Mavi renkli ada tezgahlar ile mutfağınızda daha rahat ve keyifle çalışabilirsiniz. Ayrıca ada tezgahların alt kısımlarına saklama alanları oluşturarak kendinize yeni bölmeler yaratabilir ve mutfağınızın daha düzenli olmasını sağlayabilirsiniz.

Açık Mavi Mutfak Dolapları

Mutfak Aydınlatmasında Farklı Bir Deneyim Sarkıt Avizeler

Özellikle ada tezgah tercihinde bulunduğunuzda sarkıt avizelerin çok iyi bir seçim olacağını söylememiz gerekiyor. Geceleri mutfağınızda yemek yapmak istediğiniz zamanlarda iyi bir aydınlatmaya ihtiyaç duyacaksınız. Özellikle koyu mavi renginde dolap tercihinde bulunanlar buna daha fazla ihtiyaç duyacağını söylememiz gerekiyor.

Sarkıt avizeler, diğer avize modellerine göre duy ile tavan mesafesi fazladır. Buda zemine daha fazla ışık gücünün gelmesini sağlamaktadır. Ada tezgah üstündeki bir sarkıt avize, çalıştığınız alanda size daha fazla aydınlatma sağlayacaktır. Mutfağınızın tarzına göre farklı sarkıt avize modellerini tercih edebilirsiniz.

Mutfak Renkleri Mavi

Mavi Mutfak Dolabı Modelleri

Mavi rengin bir çok farklı tonu mevcut. Mutfağınızda kendi isteğinize göre farklı mavi dolapları seçebilirsiniz. Ancak size tavsiyemiz eğer titiz ve iyi bir kullanıcıysanız mdf mutfak dolaplarını seçerseniz istediğiniz zaman mutfak dolabınızın rengini boyama işlemiyle değiştirebilirsiniz. Akrilik mutfak dolaplarını boyama işlemi yapamazsınız. Suya karşı daha dayanıklı ve parlak bir görünüme sahip olsalar da dekoratif anlamda yenilenebilir ürün değildirler.

Sizlerin ilham alması için birbirinden güzel mavi mutfak dolabı modellerini bir araya getirdik. Hepsi birinden güzel ve farklı atmosfere sahip modeller. Etnik yada Marina havasına sahip bir çok modeli inceleyebilirsiniz. Size en yakın tarzı seçin ve mutfağınızda uygulamaya başlayın.

Petrol Mavisi Mutfak Dolabı
Petrol Mavisi Mutfak Dekorasyonu
Country Petrol Mavisi Mutfak Dolabı
Mutfak Dolabı Renkleri Mavi
Mutfak Dolabı Renkleri Fikirleri
Petrol Mavisi Mutfak Dolabı
Mavi Mutfak Dolabı Fikirleri
Mavi Mutfak Dolabı
Mavi Mutfak Dekorasyonu Modelleri
Mutfak Dekorasyonu Mavi Renk
Mavi Renk Mutfak Dolabı Fiyatları
Mavi Renk Mutfak Dolabı
Mavi Renk Mutfak Dekoru
Mavi Renk Mutfak Dekorasyonu
Mavi Renkli Mutfak Dolabı 2021
Mavi Renkli Mutfak Dekoru
Mavi Renkli Mutfak Dekorasyonu
Mavi Mutfak Dekorasyonu Modelleri
Mavi Mutfak Dolabı Modelleri 2022
Mavi Mutfak Dolabı Modelleri
Mavi Mutfak Dolabı Dekorasyonu
Mavi Mutfak Dolabı
Mavi Mutfak Dekorasyonu
Koyu Mavi Mutfak Dolabı Dekorasyonu

You may also like...