Mutlaka Görmeniz Gereken 40 Fransız Balkon Modeli

Qua Seramik

Fransız balkon, ülkemizdeki balkon kültüründen farklı olan nefes almak için bir adım kadarlık bir alanın yada sadece bir adet sandalyenin sığabileceği kadar bir alanın balkon korkuluk modelleri ile çevrilmesi ile oluşan balkonlardır. Fransız mimarisinin ve kültürünün bir parçasıdır. Ülkemizde son zamanlarda yapılan binaların bir çoğunda görülmektedir. Dekoratif görüntüsünden ziyade deprem yönetmeliğine daha kolay bir şekilde uyumlu olması nedeni ile tercih edilmektedir. Ancak ülkemizdeki çeşitli semtlerde bu fransız balkon modelleri sıkça kullanılmaktadır.

  • Şık ve gösterişli mutfak dizaynı nasıl yapılır sorusunun cevabı bu yazımızda sizleri bekliyor!
Fransız Balkon Örnekleri

Şehir Hayatında Nefes Almak İçin

Her ne kadar bizim kültürümüzdeki balkon ebatlarına göre dar bir alana sahip olsa da özellikle büyük şehirlerde size nefes almanız için bir fırsat veriyor. Ülkemizde genellikle tam boy cam olan salon modellerinde tercih ediliyor. Salonunuzdan dışarıyı seyredebiliyorken aynı zamanda salonunuzun hava olması için fransız balkonu kullanabiliyorsunuz.

Fransız Balkon Modelleri

Ferforje Korkuluklar ile Dekoratif Görünüm

Her ne kadar yeni yapılan binalarda modern mimariye uygun olarak alüminyum balkon korkulukları tercih edilse de. Fransız balkonların dekoratif görüntüsünde ferforje korkuluklar ayrı bir yere sahiptir. Güvenlik açısından ferfoje daha sağlam bir yapıdadır. Ancak küflenmesinin önüne geçilmesi için gerekli koruyucu boyama işlemlerinin zamanın yapılması gerekmektedir.

Ferforje balkon korkulukları, fransız balkon modelleri ile özdeşmiş diyebiliriz. Daha eski yıllarda ise ahşap korkuluklar bunu izliyormuş. Ferfoje korkuluk modellerinde geniş desen seçeneğinin olması. İstenilen desen yada görüntünün demirin işlenerek yapılabilmesinin mümkün olmasından dolayı fransız balkonlarda tercih edilir. Nitekim bu balkon modeli tamamen dekoratif görüntüye dayanan bir amaca bağlıdır.

Fransız Balkon Modeli

Fransız Balkon Tasarımları ile Evin Dış Görünümünde Şıklık Sağlayın.

Daha çok dar sokaklara sahip semtlerde geniş balkonlara izin verilmemesinden dolayı tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra evin dış cephe görünümünde farklı bir şıklık kazandırmaktadır. Evin yola bakın kısmında düz bir duvar cephesine sahip olmak yerine. Dekoratif bir görüntüye sahip bir balkonun olması, evin dış görünümünü mimari açıdan daha şık bir hale getirmeyi amaçlamaktadır.

Fransız Balkon

Harika Fransız Balkon Modelleri

Nasıl olduğunu görmeniz için size birbirinden güzel fransız balkon örneklerini bir araya getirdik. Fransız balkonlar bir kültürün sonucu olarak ortaya çıkmış balkon modelleridir. Dar alanda nefes almak ve evin dış görünümünü daha mimari göstermek için tercih edilir. Günümüzde modernize edilerek kullanılan modeller olsa da sizler için gerçek bir fransız balkonun nasıl göründüğünü göstermek istedik.

Çiçekli Fransız Balkon

Fransız Balkon Dekorasyonu

Dekorasyonu için farklı alternatif tercihler mevcut. Balkon zemin kaplaması için kompozit deck, parke görünümlü seramik gibi yer döşemesi ürünlerini tercih edebilirsiniz. Daha renkli ve canlı bir balkon yaratmak için ferforje çiçeklik modelleri ile balkonuz da renk cümbüşü oluşturabilirsiniz.

Fransız Balkon Tasarımı
Fransız Balkon Nedir
Fransız Balkon Dekoru
Fransız Balkon Dekorasyonu
Ferforje Fransız Balkon
Ferforje Balkon Modelleri
Ferforje Balkon Modeli
Ferforje Balkon
Çiçekli Balkon Modeli
Balkon Modelleri
Apartman Çiçekli Balkon
Qua Seramik

You may also like...