Parke Görünümlü Seramik Modelleri

Parke görünümlü seramik, önceleri sadece balkon ve teras zeminlerinde tercih edilen seramik modelleriydiler. Zira bunun en büyük nedeni seramik ürünülerinin soğuk görünümünden dolayıydı. Ayrıca seramik ürünleri doğru ısıtma yöntemleri ile birlikte kullanılmadığında kış ayları için istenilmeyen soğuk bir zemin sunuyordu. Ancak günümüzde bir çok yeni bina merkezi sisteme geçti. Bunun yanı sıra kalorifer sisteminin bize bıraktığı eski petek sisteminin yerine, daha modern olan yerden ısıtma sistemleri tercih edilmeye başlandı.

Isınma sistemindeki bu değişim, evlerimizin odalarında seramik ürünlerini kullanabilmemize imkan verdi. Seramik ürünleri yerden ısıtma sistemleri ile birlikte oldukça konforlu bir zemini evlerimizde yaşamamıza imkan sağlandı. Bunun yanı sıra suya karşı dayanıklı olan seramikler bizi büyük bir yükten kurtarmış oldu. Ayrıca yüksek yürüyüş trafiğine sahip olan zeminleride seramik ürünleri laminat pake ve lamine parke gibi muadillerine göre daha avantajlı konuma geldi.

parke görünümlü seramik
parke görünümlü seramik modelleri

Restaurantlar için Ahşap Görünümlü Seramik Modelleri

Restaurant ve Cafe gibi ticari mekanlarda zaman zaman konsept gereği ahşabın sıcaklığını vermek gerekebilir. Mekanın ambiansını sağlamak için bunun şart olduğu durumlar olacaktır. Ancak restaurant ve cafe alanların zeminleri oldukça fazla trafik aldığı gibi sürekli temiz olması gerekmektedir.

12MM parke modelide tercih etseniz parke yüksek trafikte çalışmaya başlayacaktır. Yeri geldiğinizde burada masa ve sandalye gibi sürükleme işlemleri olacaktır. Bu nedenle bu tarz mekanların zeminlerinde daha dirençli ve temizlik malzemeleri ile kolayca temizlenebilen parke görünümlü fayans modelleri arasından tercih etmeniz daha doğru bir karar olacaktır.

Restaurant ve cafe gibi ticari mekanların zeminlerinde ahşap tarzını geniş modelleri ile seramik ürünlerinde bulabilirsiniz. Gerçek ahşap hem yüksek yürüyüş trafiği için uygun değildir. Hemde temizlenmesi ve bakımı konusunda uzun vadeli bir çözüm değildir. Seramik hem daha kolay temizlenir hemde ahşaba göre daha yüksek trafiğe karşı dayanıklıdır.

Ülkemizde geniş zemine sahip olan ticari mekanlar için Kütahya seramik daha yüksek genişliğe sahip seramik modelleri mevcut. Bunların içerisinde mermer görünümlü seramik de var. Seramik de karo ebatının genişlemesi üretim bandındaki değişiklikten ve kalite kontrol standartlarının farklılaşmasından dolayı seramik markaları tarafından çok tercih edilen bir durum değildir. Kütahya seramik bu yükümlüğü alıp seramik üretimi konusunda ne kadar ileriye gidebileceğini kanıtlamış markalarımızdan birisidir.

restaurant parke görünümlü seramik
restaurant parke görünümlü seramik
cafe ahşap görünümlü seramik
parke görünümlü seramik

Oteller İçin Parke Görünüme Sahip Seramik Modelleri

Otel gibi konaklama alanlarının bekleme salonlarında yada dinlenme alanlarında ahşap görüntüyü elde etmenizi sağlayacak ideal çözümler arasındadır. Bunun yanı sıra havuz ve spa gibi alanlarda ahşap dokusunu normalde kompozit ahşap deck ile sağlanırdır. Bunun yerine son zamanlarda daha kullanışlı olan ahşap görünümlü seramiklerinde tercih edildiğini görüyoruz. Kompozit ahşap deck doğal bir ürün ancak ithal ağaçların özellikle iroko ağacının fırınlama ve emprenyeleme işleminden sonra ürün haline geldiğinde oldukça maliyetli olması seramik modellerinin daha cazip hale gelmesini sağladı.

dış mekan parke görünümlü seramik

Ahşap Görünümlü Dış Mekan Zemin Kaplama

Bahçe ahşap zemin kaplama istiyorsunuz ancak kolay temizlenebilsin ve fazla maliyetli olmasın diyorsanız ahşap görünümlü seramik modelleri arasından tercih edebilirsiniz. Buradaki seramikler parkeden ziyade kompozit ahşap deck modellerinden esinlenerek üretilmiştir. Bahçe yürüyüş yolu yada havuz kenarında ahşap görüntü için ideal bir seçenek haline geldi.

Bahçe yürüyüş yolunda ahşap görüntüsünü elde etmek istediğinizde illa ki, gerçek ahşap kullanmanız gerekmediğini bilmenizi istedik. Tabiki doğru gerçek ahşabın bir dizi işlemlerden geçerek kullanılmasıdır. Bu işlemler ağacın öz suyunun alınıp. Fırınlanmasıdır. Bu işlemler sonucunda ahşap daha uzun yıllar suyla temas halinde olsa bile zarar görmemektedir.

dış mekan ahşap görünümlü seramik
ahşap görünümlü seramik modeli

Balkon Ahşap Görünümlü Seramik

Balkon yer döşemesinde daha sıcak bir görüntü için ahşap dokusunu ve renklerini kullanabiliriz. Balkon zeminleri için kompozit deck, oldukça maliyetlidir. Geçmeli ahşap karosu kullanımı daha uygun olabilir. Ancak bunun yerine daha kolay tedarik edilen ve hemen hemen aynı görüntüyü yakalamanızı sağlayan ahşap görünüme sahip seramik modelleri arasından da seçiminizi yapabilirsiniz.

parke görünümlü seramik

Ancak seramik balkon için ahşap zeminleri için daha cazip bir seçenektir. Fiyat olarak daha uygun olmasını yanında kolay montaj edilebilir. Uzun yıllar balkon yer döşemesi olarak kullanabileceğiniz yer döşemesi ürünüdür.

Seramik geçmeli ahşap karosu ve diğer muadil ürünlere göre daha kolay temizlenir ve kimyasallardan etkilenmez. Bu nedenle balkon ve teras zeminlerinde ahşap görünümü yakalamak için en ideal tercihtir.

Parke Görünümlü Seramik Markaları

Ülkemizde parke görünümlü seramik modelleri üretimi yapan markaları listelemek istedik. Bu markaların hangi ürünlerine bakıp inceleyebileceğinizi aşağıda listeledik. Sizde parke görünümlü fayans satın almayı düşünüyorsanız aşağıdaki markaların ürünlerini inceleyerek arasından seçim yapabilirsiniz.

  • Seramiksan
  • Anka
  • Qua Seramik
  • Ege Seramik
  • Yurtbay Seramik
  • Kütahya Seramik

Parke Görünümlü Seramik Modelleri

Parke Görünümlü Seramik Fiyatları

Parke görünümlü fayans fiyatları, marka ve seçtiğiniz modele göre farklılık göstermektedir. Sizler için ülkemizde hangi markaların ürünlerini hangi fiyat aralıklarında alabileceğinizi inceledik. Bu incelemeyi yaparken sıklıkla tercih edilen markaların ahşap görünümlü seramik modellerini dikkate aldık.

You may also like...