Mutlaka Görmeniz Gereken 30 Yeşil Mutfak Dolabı Modeli

Yeşil mutfak dolabı modelleri mutfağında klasik mutfak dolabı renklerinin dışına çıkmak isteyenler için enerji dolu mutfak dolabı renklerinden birisidir. Mutfaklarda yeşilin farklı bir çok tonunu kullanarak mutfağınız çok hoşunuza gidecek yeşil mutfak dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

Yeşil Mutfak Dolabı Modeli

Yeşil Mutfak Dekorasyonu

Yeşil rengin hakim olduğu bir mutfak dekorasyonunda bazı küçük detaylara dikkat etmeniz gerekmektedir. Mutfağınızda kullanacağınız diğer mobilya ve aksesuarların renklerini yeşil rengine göre ayarlamanız iyi bir kombin yapmanız gerekmektedir. Tam anlamıyla her yerinde yeşilin rengin kullanıldığı bir mutfak iç karartıcı yada çok rahatsız edici açıklık olabilir.

Yeşil rengin, açık ve koyu tonları arasında çok büyük bir tarz farklılığı vardır. Genellikle açık yeşil renk modern mutfak dekorasyonunda, koyu ve pantone yeşil renkleri ise daha çok klasik mutfak dekorasyonunda tercih edilen renklerdir. Fıstık yeşili gibi renkler özellikle akrilik mutfak dolabı modelleri ile modern tarzın hakim olduğu mutfaklarda tercih edilmektedir.

Yeşil Mutfak Dolabı Rengi

Yeşil Mutfak Dolabı Modelleri

Sizler için birbirinden güzel farklı dekoratif tarzlarda yeşil renkli mutfak dolabı modellerini bir araya getirdik. Mutfağınızda yeşil ağırlıklı bir dekorasyon yapmayı düşünüyorsanız ve mutfak dolabınızın renginin yeşil olmasını istiyorsanız mutlaka sizin için bir araya getirdiğimiz mutfak dolabı örnekleri incelemenizi tavsiye ederiz.

Yeşil Mutfak Dolabı Fikirleri

Koyu Yeşil Mutfak Dolabı

Koyu renge sahip mutfak dolapları daha çok klasik tarza sahip mutfak dolabı modelleri ile birlikte tercih edilmektedir. Koyu rengin verdiği ağırlık ve klasik tarz birbirlerine çok yakışmaktadırlar. Modern çizgilere sahip bir mutfak dolabı modeli ile koyu yeşil renk çok fazla birbirini tamamlamaktadır.

Koyu yeşil tercih ettiğinizde mutlaka mutfağınızda beyaz alan olmasına özen gösterin. Yoksa koyu yeşil rengi mutfağınızın kasvetli görünmesine neden olabilir. Bu nedenle daha güçlü bir aydınlatma ihtiyacı duyabilirsiniz. Aynı zamanda dekoratif anlamda iç karartıcı bir mutfağa sahip olmanıza neden olabilir. Bu nedenle mutfak tezgah arası tercihinde bulunurken mutlaka mermer görünümlü seramik yada beyaz fayans modelleri arasında bir tercih yapmanızı öneririz.

Yeşil Mutfak Dolabı Örnekleri

Küf Yeşil Mutfak Dolabı

Yeşil Mutfak Dekorasyonu
Yeşil Mutfak Dekorasyonu Modeli

Mint Yeşili Mutfak Dolabı

Açık Yeşil Mutfak Dekorasyonu

Fıstık Yeşili Mutfak Dolabı Modelleri

Fıstık Yeşili Mutfak Dolabı
Yeşil Renkli Mutfak Dolabı
Yeşil Mutfak Dolabı Dekorasyonu

Tezgah Arası Seçiminin Önemi

Tezgah arasında farklı tercihlerde ürünler tercih edebilirsiniz. Ancak size tavsiyemiz beyaz renkli olması yönünde olacaktır. Beyaz renk ile mutfağınızı daha ferah gösterebilirsiniz. Yeşil ile en iyi ikili beyaz renktir. Bu nedenle beyaz rengin ağırlıklı olduğu mermer görüntüye sahip tezgah arası ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Tezgah arasında farklı tarzları tercih edebileceğinizi unutmayın metro fayans modelleri hem klasik mutfak dekorasyonu tarzı ile hem de günümüzdeki modern tarzlar ile birlikte kullanılmaktadır. Çok mecbur kalmadıkça cam mozaik tercihinde bulunmayın. Modası geçti ve artık çok tercih edilen tezgah arası ürünü değil.

Yeşil Mutfak Dolabı

Aydınlatma Seçerken Dikkat Edin

Yeşil renginin hakim olduğu bir mutfakta aydınlatmaya çok önem vermeniz gerektiğini unutmayın. Eğer çok açık yeşil tonları kullanırsınız güçlü bir aydınlatma sistemi mutfağınızda çok fazla parlamaya neden olacaktır. Nitekim açık yeşil rengini en iyi akrilik mutfak dolabı modellerinde yakalayabilirsiniz.

Koyu yeşil tonlarında ise tam tersi bir sorun ile karşılaşacaksınız. Özellikle tezgah üstünde bir gölge sizi karşılayacak bu nedenle mutfağınızın her köşesini iyi bir şekilde aydınlatmanızı sağlayacak mutfak avizesi seçmeniz gerekmektedir. Farklı tarzlar mutfak avizesi seçebilirsiniz. Eğer klasik bir tarza sahipseniz bronz yada pirinç renklerinde avize tercihinde bulunabilirsiniz. Sarı tonlar, koyu yeşil ile oldukça güzel bir görünmektedir.

Ayrıca klasik mutfaklarda ferforje avize modelleri ile mutfağınızda fark yaratabileceğinizi unutmayın. Ancak şunu çok dikkat edin. Ferforje avizeler diğer modellere göre biraz daha ağırdır. Bu nedenle iyi sabitlenmesine ve mümkün olduğunda düştüğünde mutfak eşyalarınıza zarar vermeyecek alanda tavan monte edilmesine özen gösterin.

Mutfak Dolabı Yeşil Renk
Mutfak Dolabı Renkleri Yeşil
Mutfak Dolabı Fikirleri Yeşil
Yeşil Renk Mutfak Dolabı Modeli
Açık Yeşil Mutfak Dolabı
Mat Yeşil Mutfak Dekorasyonu
Mat Yeşil Mutfak Dolabı
Mavi Yeşil Mutfak Dolabı
Mutfak Dekorasyonu Modelleri Yeşil
Mutfak Dekorasyonu Modelleri Yeşil
Yeşil Renk Mutfak Dolabı
Yeşil Renkli Mutfak Dekorasyonu

You may also like...