Siyah Banyo Dekorasyonu ile Banyonuza Elegant Görünüm Kazandırın

Siyah banyo, bir çoğumuzun aklında olmayan bir banyo dekorasyonu tercihi olabilir. Ancak özellikle ticari konaklama mekanlarında sıkça siyah banyo dekorasyonu tercih edilmektedir. Özellikle lüx otellerin banyo dekorasyonunda siyah rengin hakim olduğu elegant banyo modellerini sıkça görmekteyiz.

Siyah renk asilliğin rengidir. Farklı tarzlarda tercih edilmektedir. Ancak genellikle Elegant dekorasyon tarzında sıkça tercih edilmektedir. Bir çok lüx markanın ürünlerinde siyah rengini tercih ettiğini görebilirsiniz. Bunun psikolojik bazı nedenleri vardır.

Siyah Banyo Yer Fayansı

Siyah Banyo Dekorasyonu ile Aydınlatma

Siyah rengin hakim olduğu bir banyo dekorasyonunda dikkat edeceğiniz ilk şeylerden birisi banyonun aydınlatması olacaktır. Ancak burada amacınız banyonuzu tamamen aydınlatmamak olmamalıdır. Böyle bir amacınız olsaydı siyah ağırlıklı bir banyo dekorasyonu tercih etmemeniz gerekirdi. Bu nedenle banyonuzda sadece kullandığınız alanları iyi bir şekilde aydınlatmanız gerekmektedir.

Aydınlatma tercihinde led lambaların gücünden faydalanabilirsiniz. Aynanın etrafına yada banyo dolabınızın alt ve üst kısımlarına ihtiyacınız olan eşyaları görebilmek için kullanacağınız sensörlü led aydınlatma ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Siyah Banyo Seramik
Lüx Siyah Banyo Modelleri
Siyah Banyo Modelleri
Siyah Banyo Fikirleri
Siyah Banyo Fayansı
Siyah Banyo Dekoru
Siyah Banyo Modeli

Siyah ve Sarı Rengin Banyo Dekorasyonundaki Uyumu

Siyah ile sarı tonları her zaman iyi birer ikili olmuşlardır. Özellikle altın renginin siyah ile yıllarca süren bir dostluğu bulunmaktadır. Avangard dekorasyon tarzı ile de sıkça karşımıza çıkan bu ikiliyi siyah banyonuzda tercih edebilirsiniz. Banyonuzda tercih edeceğiniz aynanın çerçevesinde sarı tonlarını kullanabilirsiniz. Yada banyonuzda tercih edeceğiniz aksesuar ve banyo bataryası tercihinde gold renginden yana tercih kullanabilirsiniz.

Otel Siyah Banyo Dekorasyonu
Lüx Otel Siyah Banyo Dekorasyonu

Çok Fazla Aksesuar Kullanmaktan Kaçının

Siyah renk sadeliğin rengidir. Dikkat ederseniz bir çok ünlü düşünür siyah rengi seçer ve sadelikten yana kullanılır. Ünlüler genelde siyah renkli t-shirt tercihinde bulunur ve basitliği tercih ediyor gibi görünürler. Ancak siyah rengin onlara kazandırdığı asilliğin farkındadırlar.

Siyah renk yalnızlığın ve sadeliğin rengidir. Bu nedenle banyonuzda siyah ağırlıklı bir dekorasyona sahip olacaksanız çok fazla aksesuar kullanmamaya özen gösterin. Çünkü siyah renk çok fazla aksesuar kullanımı kaldırmaz. Kullanacağınız aksesuarlar siyah dışında renkler olacağı için dikkat dağıtıcı ve bütünlüğü bozucu özellikle olacaktır. Bu nedenle mümkün olduğunca az aksesuar kullanmaya özen gösterin.

Siyah Banyo Dekorasyonu Modelleri
Siyah Banyo Dekorasyonu
Siyah Banyo Dekorasyon Modeli
Siyah Banyo Dekorasyon Fikirleri

Ankastre Ürünleri Tercih Edin

Özellikle batarya ve musluklarda daha modern, teknolojik olan ankastre ürünleri tercih edin. Siyah banyo dekorasyonunda sürekli ortada beyaz renkte görünen banyo aksesuarları istenecek en şeylerden biridir. Bu nedenle mümkün olduğunca ortada gözükmeyen ışıklandırma ile yerinin belli olduğu duvara gömme özellikte olan ankastre banyo aksesuarlarını ve vitrifiye ürünleri tercih edin.

Siyah Banyo Dekorasyon Fikirleri

Siyah Banyo Dekorasyonu Modelleri

Sizler için birbirinden güzel elegant lüx görünüme sahip siyah banyo dekorasyonu örneklerini bir araya getirdik. Ne kadar çok modeli incelerseniz istediğiniz banyo dekorasyonu için daha fazla fikir üretmiş olursunuz. Bu nedenle mümkün olduğunca farklı örnekleri incelemenizi öneriyoruz.

Bu tarz çok dikkat edilmesi gereken mimari tarzlardan birisidir. Özellikle lüx görünümü temsil etmesi nedeni ile ticari konaklama mekanlarında tercih edilmektedir. Renk dengesi oldukça önemlidir. Bu nedenle kullanacağınız banyo mobilyası ve aksesuarlarını öncesinden belirlemeniz sizi daha iyi sonuçlara götürecektir.

Tercih ettiğiniz banyo fayans modeli ile ışıklandırmanız nasıl bir sonuç olacağına dikkat edin. Bazı siyah renkli seramik modelleri aşırı parlamaya neden olmaktadır.

Siyah Otel Banyo Dekorasyonu
Otel Banyo Dekorasyonu
Modern Lüx Banyo Dekorasyonu
Minimal Siyah Banyo Fayansı
Minimal Sade Banyo Dekorasyonu
Lüx Banyo Dekorasyonu
Klasik Siyah Banyo Dekorasyonu
Elegant Banyo Dekorsayonu
Siyah Banyo Duvar Dekorasyonu
Siyah Banyo Dekorasyonu
Siyah Banyo Dekorasyonu

You may also like...