Siyah Mutfak Dolabı Modellerini Görünce Çok Beğeneceksiniz

Siyah mutfak dolabı, alışkın olduğumuz mutfak dolabı renklerinden değil. Ancak son yıllarda siyah renkli mutfak dolabı modellerine olan ilgi gün geçtikçe artmaktadır. Özellikle mat renklerin popüler olduğu bu zamanlarda mutfaklarında farklı bir hava isteyenler için siyah renkli mutfak dolapları ilgi çekici olmaktadır.

Siyah Renkli Mutfak Dolabı

Siyah Mutfak Dekorasyonu

Siyah mutfak dolabı modelleri, daha çok elegant dekorasyon tarzı ile uyumludur. Bunun yanı sıra modern tarza sahip mutfaklarda da sıkça kullanılmaktadır. Beyaz renk kadar fazla alternatif olmasa da siyah renkli mutfak dolapları ile harika görünüme sahip mutfak dekorasyonu yapabilirsiniz.

Country Siyah Mutfak Dolabı

Beyaz Mutfak Tezgahı Kullanın

Eğer mutfak dolabınızı siyah renkli yapmaya karar verdiyseniz mutlaka bunu dengelemelisiniz. Siyah ve beyazın dengesini hepimiz biliriz. Bu nedenle mutfağınızda beyaz yoğunluğunu yakalamanız gerekmektedir. Bunu yakalayabileceğiniz en önemli iki alan vardır. Bunlardan en çok kullandığınız mutfak tezgahıdır.

Siyah ile mermer görünümlü beyaz mutfak tezgahları çok iyi ikilidir. Siyah ve beyaz uyumu çok iyi kullanabileceğiniz alanlar arasındadır. Mutfağınıza farklı bir hareketlilik getirecektir. Aynı zamanda mutfağınıza siyahın yoğunluğundan oluşacak kasveti de engelleyecektir. Siyah beyaz mutfak yaratmak için mutlaka bu ikili bir arada kullanmalısınız.

Siyah Mutfak Dolabı Fikirleri

Siyah Camlı Mutfak Dolabı

Camlı mutfak dolapları eskilerden itibaren tercih edilen mutfak klasikleri arasında yer almaktadır. Özellikle baharat, tuz ve şeker koyulan yerlerin olması bunun yanı sıra kadehler ve bardakların görünür bir şekilde olması hem dekoratif görüntü açısından hem de kullanışlı olması nedeni ile cazip mutfak dolabı modelleri arasındadır.

Camlı mutfak dolaplarının tek eksi yönü ise kırılabilir olmasıdır. Bunun yanı sıra su ile ıslandığında yaşadığınız bölgeye göre sudaki kireç oranından dolayı iz kalmasıdır. İzin kalmaması için mutlaka nano bez ile silinmelidir.

Siyah Mutfak Dolabı Dekorasyonu

Mutfak Tezgah Arası Seçimi

Dolaplarınızın renkleri ile uyumlu tezgah arası seçimi yapmak istediğinizde çok fazla bir seçeneğiniz olmadığını düşebilirsiniz. Ancak buradaki en büyük engel kalıplaşmış düşüncelerdir. Modern dekorasyon tarzlarında siyah renk tek başına mutfağınıza hükmedebilir.

Siyah Mutfak Dolabı 2022

Tezgah Arasında Modern Bir Bakış Açısı

Tezgah arasında kullanabileceğiniz en mantık seçim beyaz renkli metro seramikler gibi gözüküyor. Ancak günümüzde modern mimari anlayışına göre tercihler yapabilirsiniz. Tezgah arasında akrilik siyah mat bir yüzeye sahip olabilirsiniz. Güzel bir ışıklandırma ile mutfağınıza lüx elegant bir tasarımı yansıtabilirsiniz.

Siyah Mutfak Dolabı 2021
Siyah Mutfak Dolabı

Siyah Mutfak Dolabı ile Gold Uyumu

Siyah ve sarı rengin farklı bir havası olduğunu kabul etmemiz gerekiyor. Lüx bir görünüme sahip olmak için bu iki rengin yan yana gelmesi yeterli oluyor. Mutfağınızda siyah renkli dolaplarınız var ve lüx bir mutfak dekorasyonu istiyorsanız mutlaka dolaplarınızın kulplarını gol renginde yapmalısınız.

Bunun yanı sıra mutfağınızda tercih edeceğiniz mutfak bataryası modelinde gold rengine sahip renkleri tercih edebilirsiniz. Eğer klasik dekorasyona sahip mutfağınız var ise antik görünüme sahip mutfak bataryası tercihinde bulanabilirsiniz. Aynı zamanda sarı rengini ankastrenizde de tercih edebileceğinizi unutmayın.

Siyah Mutfak Dolabı Dekorasyonu 2022
Mutfak Dolabı Renkleri Siyah
Siyah Mutfak Dekorasyon Örnekleri

Siyah Mutfak Dekorasyonu ve Avize Seçimi

Siyah renk her ne kadar asil ve lüx bir mutfak dekorasyonu yaratmanızı sağlasa da ortamın ışığını çektiğini unutmamalısınız. Siyah renk yapısı gereği ortamdaki ışığı emen bir özelliğe sahiptir. Bu nedenle iyi bir aydınlatmanın yapılması oldukça önemlidir. Özellikle tezgah arasında mutlaka ellerinizi daha iyi görebilmeniz için şerit ledler ile aydınlatma sistemi oluşturmanızı tavsiye ederiz.

Bunun yanı sıra eğer mutfağınızda ada mutfak tezgahınız var ise sarkıt mutfak avizeleri tercih edebilirsiniz. Özellikle gold, pirinç yada krom renklerde sarkıt avizeler mutfağınıza çok yakışacaktır. Siyah mutfak dekorasyonunda gold rose rengide oldukça iyi bir ikili olmaktadır. Mutfak aksesuarlarınızın renk seçiminde bu rengi seçebilirsiniz.

Siyah Beyaz Mutfak Dekorasyonu
Mutfak Dolabı Modelleri Siyah
Modern Siyah Mutfak Dekorasyonu

Siyah Mutfak Modelleri

Sizler için en çok tercih edilen siyah mutfak dolabı modelleri arasından seçimler yaptık. Farklı dekorasyon tarzlarında birbirinden güzel modelleri listeledik. Sizde kendi tarzınıza en uygun olan modeli seçebilirsiniz. Aynı zamanda kullanılan farklı dekoratif aksesuarların birbiriyle olan uyumuna dikkat edin. Siyah kullanılması tehlikeli bir renktir.

Siyah Mutfak Dekorasyonu
Siyah Mat MutfakDolabı
Siyah Mutfak Dolabı Modeli
Modern Siyah Mutfak Dolabı
Modern Mutfak Dolabı Siyah
Mat Siyah Mutfak Dolabı
Siyah Renk Mutfak Dolabı
Siyah Mutfak Dolabı Modeli

Modern Mat Siyah Mutfak Dolabı Modelleri

Mat renklerin içinde bulunduğumuz yılların trend renkleri arasında kendini gösteriyor. Özellikle son yıllarda yüksek katlı modern binaların yaygınlaşması ile endüstriyel tasarım modelleri sıkça karşımıza çıkmakta. Bunun yanı sıra ankastre mutfak tasarımları oldukça revaçta yer alıyor.

Modern mat mutfak dolapları çok fazla detayı olmayan düz görünümlere sahip ankastre modellerdir. Daha çok teknolojik aksamları ile birleştirilen bu modeller mutfakların yeni gözdeleri olarak gösteriliyor. Mimari olarak daha keskin ve düz hatlara sahip olan bu mutfak dolabı modelleri gelecekte sıkça karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

Siyah Mutfak Dolabı Modelleri
Modern Mutfak Dekorasyonu Siyah
Modern Siyah Mutfak Dolabı Modeli

You may also like...