Çok Seveceğiniz Kırmızı Mutfak Dekorasyonu Modelleri

Kırmızı mutfak dekorasyonu için yapmanız gereken ilk şey mutfak dolaplarınızı kırmızın herhangi bir tonunda seçmek olacaktır. Mutfaktaki renk yoğunluğunu en çok belirleyenlerden birisi şüphesiz mutfak dolaplarınızdır. Alt ve üst dolaplar mutfakta oldukça geniş bir yer kaplar bu nedenle renk yoğunluğunda oldukça önemlidir.

Kırmızı dolaplar için iki farklı tarzda mutfak dolabı seçimi yapabilirsiniz. Bunlardan ilki akrilik kapaklara sahip mutfak dolapları iken diğer ise mdf malzemeden yapılan klasik mutfak dolaplarıdır. Akrilik paneller ile yapılan dolapların renkleri daha parlak iken mdf ile yapılan mutfak dolaplarının renkleri daha mat tonlardadır.

Akrilik paneller üretildiğindeki renk ile kalırlar, mdf paneller ise zaman içerisinde boyanabilir panellerdir. Zaman içerisinde isterseniz farklı renklere boyama işlemi yapabilirsiniz. Bu nedenle eğer sürekli olarak kırmızı rengi mutfağınızda kullanmayacaksanız mdf panelleri seçmeniz sizin için daha iyi bir çözüm olacaktır.

Kırmızı Mutfak Dolabı Modelleri

Akrilik Kırmızı Mutfak Dolapları

Özellikle modern kırmızı mutfak dekorasyonu elde etmek istiyorsanız tercih etmeniz gereken mutfak dolabı modelidir. Akrilik paneller suya karşı daha dayanıklıdır. Daha parlak görünüme sahiptir. Kolay temizlenebilirler, ayrıca mdf paneller gibi aşırı yoğun olarak boya kokmazlar. Mdf paneller ilk uygulandığında aşırı derecede boya kokusuna sahip olurlar. Akrilik mutfak dolaplarında bu tarz bir durum söz konusu değildir.

Mutfak Dolabı Kırmızı Renk
Kırmızı Mutfak Dekorasyonu

Kırmızı Mutfak Dekorasyonu

Kırmızı çok yoğun bir renktir. Günlük hayatımızda farklı alanlarda sıkça karşımıza çıkan kırmızı rengi ihtişamın renklerindendir. Kırmızı renk ile en iyi giden şüphesiz beyaz renktir. Bunun yanı sıra siyah renkli ürünler ile de mutfağınız kırmızı renk ile güzel bir kombin yapabilirsiniz.

Renkleri nerede kullanmanız gerektiğini iyi düşünmeniz ve ona göre hareket etmeniz gerekiyor. Mutfak eşyaları genellikle inox yada beyaz renklerde olduğunu unutmayın. Çok az kırmızı renkli ürün karşınıza çıkacaktır. Bu nedenle kırmızı renk ile mutfağınızda seçeceğiniz eşyaların sınırlı renklerde olacağını unutmayın.

Kırmızı Mutfak Dolabı

Mutfağınızda Renk Dengesine Önem Verin

Kırmızı bir mutfağa sahip olmak istiyor olsanız bile her yeri kırmızı yapmak zorunda değilsiniz. Mutlaka farklı renkler ile bir denge kurmaya özen gösterin. Bizce kırmızı rengi dengeleyecek iki tane renk vardır. Bunlardan birinci beyaz diğeri ise siyahtır. Bu renkleri mutfağınızda farklı kombinasyonlar ile kullanabilirsiniz.

Mutfak dolaplarınızın alt kısımları beyaz, üst kısımlarını kırmızı yapabilirsiniz. Yada bunun tam tersi olarak siyah ve kırmızı kombinasyonu iyi bir şekilde kullanabilirsiniz. Eğer mutfak dolaplarınızı kırmızı yaptıysanız, tezgahınızda mutlaka beyaz renkli bir granit mutfak tezgahı seçmeye özen gösterin.

Kırmızı Mutfak Dolabı Modelleri

Mutfak Tezgah Arası Tercihiniz Oldukça Önemli

Tezgah arasında yaptığınız tercih mutfağınız genel görünümü oldukça etkileyen bir alana sahip. Bunun en büyük nedeni ise mutfak dolaplarının mutfak geniş bir alan kaplamasıdır. Mutfak dolapları genellikle alt ve üst olarak iki modülden oluşur. Bu iki kısmı birbirinden ayıran yer mutfak tezgah arasıdır.

Alt ve üst mutfak dolabının aynı renk olarak kullanıldığını düşündüğümüzde mutfak tezgah arası burada bordür görevi üstlenmektedir. Yani buradaki renklerin birbirlerine girmemesi için zıt bir renk kullanarak hoş bir çizgi bırakmanız gerekmektedir. Kırmızı mutfak dekorasyonunda genellikle tezgah arasında beyaz renkli mutfak fayansları önerilmektedir.

Kendi tarzınıza göre burada farklı bir tezgah arası modeli de seçebilirsiniz. Ancak kırmızı renk ile en uyumlu olan renkleri siyah ve beyaz olduğunu unutmayın. Tezgah arasında siyah renk tercih ettiğinizde mutlaka iyi bir aydınlatma seçiminde bulunun ve mutfak tezgahınızın beyaz renkli olmasına özen gösterin. Yoksa kasvetli ve sıkıcı bir mutfak dekorasyonuna sahip olabilirsiniz.

Kırmızı Mutfak Dekorasyonu Modeli
Kırmızı Mutfak Dekorasyonu Modelleri

Kırmızı Mutfak Dekorasyonu ve Aydınlatma Tercihi

Kırmızı bir mutfağa sahipseniz mutfağınızda seçeceğiniz aydınlatma renginin mutlaka sarı tonlarda olmasına dikkat edin. Sarı renk aydınlatma ile mutfağınızdaki kırmızı renkler daha güzel bir görünüm alacaktır. Beyaz renkli lambalar ile kırmızının üzerine patlayacak ve gereksiz bir parlamaya neden olacaktır. Hele mutfak dolabınızda akrilik tercihinde bulunduysanız bu daha fazla olacak ve yansımalar nedeni ile mutsuz olacaksınız.

Mutfağınızın tarzına göre farklı avize modelleri arasından tercih yapabilirsiniz. Eğer klasik bir mutfak dekorasyonuna sahipseniz şapkalı avize tercihinde bulunabilirsiniz. Yada daha retro bir hava katmak için porselen avize modelleri arasından tercih yapabilirsiniz.

Kırmızı Mutfak Dolabı

Kırmızı Mutfak Dekorasyonu Modelleri

Farklı tarzlarda kırmızı renk tonuyla dekore edilen harika mutfak tasarımlarını bir araya getirdik. Kırmızı renkli mutfak dekorasyonu oluşturmak istiyorsanız mutlaka aşağıdaki modelleri incelemenizi öneririz. Tercih edeceğiniz mutfak dolabı oldukça önemli bir etken olacak. Bu nedenle en çok dikkat etmeniz gereken tercihlerden birisi mutfak dolabınız olduğunu unutmayın.

Kırmızı renkli mutfak dekorasyonu ile ilgili aklınıza takılan soruları bizlere yorum olarak yada iletişim kısmından yazarak sorabilirsiniz. Sizlere bu konuda ücretsiz olarak yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Kırmızı Mutfak Dolabı Modelleri
Kırmızı Mutfak Dolabı Rengi
Kırmızı Renkli Mutfak Dekorasyonu
Mat Kırmızı Mutfak Dolabı
Kırmızı Mutfak Dolabı Modeli
Parlak Kırmızı Mutfak Dolabı

You may also like...