Trend Duvar Boyası Renkleri ile Dekorasyon Örnekleri

Trend duvar boyası renkleri, her sene olduğu gibi pantone.com öncülüğünde belirleniyor. Sonrasında boya firmalarının uygun gördüğü yeni renk kodları boya katalogları ekleniyor. Ancak bu renklerin bizim duvarlarımızda uygulanmaya başlaması zaman alabiliyor. Bunun nedeni ise insanlar duvarlarının boyasını yılın belirli zamanlarda yapmayı tercih ediyor.

Duvar boyası yılının belirli aylarında yapmak daha mantıklı bir tercih olduğunu hepimiz biliriz. Çok zorunlu olmadıkça bu zamanlarda yapılan duvar boyası uygulaması size hem daha ekonomik hem de daha kalıcı biz çözüm sunmaktadır. Duvarların boyama işlemi için en uygun aylar bahar aylarıdır. Bunun çeşitli sebepleri vardır. Bahar aylarının temizlik ayları olduğunu biliriz. Özellikle kırsal kesimde yaşayanlar için bahar aylarında sobalar kalkmaktadır. Sobaların duvarlarda bıraktığı izi hepimiz biliriz. Bahar aylarında bu izlerden kurtulmak için boyama işlemi yapılır.

Duvar Boyası Seçerken Dekorasyon ile Uyumuna Dikkat Edin

Trend renklerin bizlerim duvarlarımıza geç ulaştığından yukarıda bahsetmiştik bunun en önemli nedenlerinden bir diğeri ise mevcut mobilya ve aksesuarlarımızın renklerinin trend duvar boyası renkleri ile uyumlu olup olmaması durumudur. Kimse duvar rengi trend diye kendine evine hiç yakışmayan bir rengi uygulamak istemez.

Odanızın duvar rengi, dekorasyon için oldukça önemli bir yere sahiptir. Odanın atmosferini belirleyen ana etkenlerden biridir. Bir çok etken ile beraber uyumlu olması gerekir. Perde seçiminiz, mobilya seçimi ve halı seçimi gibi bir etkeni bir arada duvarınızın boyası ile uyumlu tutmaya çalışırız. Duvarınızın için bir renk seçmeden önce mevcut dekoratif ürünlerinizin o renk ile uyumlu olup olmayacağına mutlaka dikkat ediniz.

Mercan Duvar Boyası Rengi

Son Yılların Trend Duvar Renkleri Pantone Tonlar

Son zamanların duvarlarında görmeye alışkın olduğumuz duvar renklerinin bir çoğu pantone renk tonları ailesinden geliyor. Pantone renkler diğer renklere göre daha tolere edilebilir tonlarda olduğu için daha fazla tercih ediliyor. Pantone renkleri renk kartelasının ortasındaki renkler gibi düşünebilirsiniz. Ne sizi çok fazla rahatsız edecek kadar açık duvar rengi tonlarında, neden odanın atmosferini sıkıcı bir hale sokacak kadar koyu tonlarda oluyor.

2020 yılının bir döneminde antrasit duvar renkleri kendilerini göstermişler ve bir çok dekorasyon tarzı ile birlikte tercih edilmeye başlanmıştı. Ancak antrasit renklerin içindeki kasvet verici durumu kullanıcıların zaman içerisinde bu duvar renklerinden sıkılmasına ve farklı renkler ile duvarlarının boyamasına neden oldu. 2021 yılında ise korona virüs ile ilgili olan bu süreçte herkesin evde olduğunu düşündüğümüzde daha iç açıcı ve dinlendirici renklerin tercih edileceğini söyleyebiliriz.

Trend Duvar Boyası Renkleri

Daha önceden sizler için en çok tercih edilen duvar boyası renklerini paylaşmıştık. Burada sıkça tercih edilen ve duvar rengi olarak uygulanan renkleri belirmiştim. Trend duvar boyası renkleri ise en yeni renklerin, son yıllarda sık tercih edilmesi ile belirlenmektedir. Her zaman tercih edilen renkler demek değildir. Çıkış yapan ve insanların ilgisini üzerine çeken duvar boyası renkleridir. Eğer sık tercih edilen duvar renkleri olarak olsaydı kırık beyaz ve bej rengi trend renkler arasından hiç eksik olmaz.

Sizler için son yılların en trend yeni duvar renklerini bir araya getirdik. Araların bildiğimiz renklerin farklı tonları da mevcut. Boya markalarının kataloglarında bu renkleri kolaylıkla bulabilirsiniz.

Klasik Mavi

İsminin klasik olmasına aldanmayın mavinin bu tonu pantone.com yeni gözdelerinden birisi. Daha çok modern ve country dekorasyon tarzı ile birlikte kullanılabileceğini düşünüyoruz. Klasik mavi rengi ile uyumlu olacak bir diğer renkleri söyleyece olursak bu renkler gold sarısı ve şüphesiz beyaz renk olacaktır.

Sarını açık tonlarını, klasik mavi rengi ile beraber çok iyi bir şekilde kullanabilirsiniz. Klasik mavi ile birlikte kullanılan sarı tonların odaya enerji katacaktır. Bunun yanı sıra klasik mavi ile beraber kullanacağınız beyaz renk ise odaya farklı bir sakinlik katacaktır. Renklerin insan psikolojisi üzerinde farklı etkilerinin olduğunu hepimiz biliyoruz.

Sizler için birbirinden güzel klasik mavi duvar rengi ile beraber kullanılan dekorasyon örneklerini bir araya getirdik. Ne kadar fazla örneği inceler ve canlandırırsanız istediğiniz duvar rengini seçmekte bir o kadar kolay olacaktır.

Mint Yeşili

Şüphesiz 2020 ve 2021 yılının en gözde renkleri arasında kendini gösteriyor. Mint yeşili bir çok dekorasyon programında kullanılan en trend duvar boyası renkleri arasında. Evim Şahane takip edenler bu sene Selim beyin tercihleri ile bu rengi daha çok gördüler. Ancak bu renk geçmiş yıllarda trend olacağı açıklanan beğenilen renklerin başında geliyordu.

Daha önce dediğimiz gibi bir rengin popüler bir hale gelmesi için biraz zaman geçiyor. Mint yeşili duvar renginin farklı bir havası olduğunu söylemek isteriz. Özellikle bu rengi yatak odası ve çoçuk odası gibi alanlar çok fazla kullanıldığını biliyoruz. Dinlendirici ve huzur verici bir renk olduğunu söylemek isteriz.

Bunun yanı sıra mint yeşili rengi, minimal dekorasyon tarzı ile birlikte salon duvar rengi olarak da sıkça tercih edildiğini görmekteyiz. Sizlerde salon duvarınızın yada yatak odası duvar renginizi değiştirmeyi düşünüyorsunuz mutlaka tercihlerinizin arasında mint yeşili rengine yer vermelisiniz.

Mercan Rengi

Mercan duvar rengi uygulandığı mekana bambaşka bir ambians sağladığını görmemek elde değil. Bu rengin kendine ait farklı bir tarzı ve enerjisi var. Uygulandığı odaların enerjisini yükselten ve sizin daha pozitif olmanızı sağlayan duvar renklerinden birisi. Bu senenin en iddialı trend renkleri arasında yer alıyor. Ayrıca önümüzdeki yıllarda bu rengi özellikle oturma odası duvar rengi ve salonlarımızın duvarlarında sıkça görecek gibi görünüyoruz.

Farklı dekorasyon tarzları ile birlikte bu duvar rengini kolayca uygulayabilirsiniz. Sadece avangard ve elegant dekorasyon tarzları ile birlikte çok uyumlu olmayacaktır. Bunun nedeni ise bu tarzların bir ağırlı olmasından dolayıdır. Bu tarzlar ile kullanıldığı odanın atmosferinde bir dengesizlik olabilir. Daha çok modern ve minimal tarzlarda tercih edilmelidir. Country tarzı ile birlikte çok iyi kullanılabilir bir duvar boyası rengidir.

Pudra Duvar Rengi

Her senenin trendleri arasında mutlaka soft bir renk olduğunu söylemeden geçemeyeceğiz. Bu renkler genellikle her türlü dekorasyon tarzı ile kolay bir şekilde uyum sağladığı için tercih edilmektedir. Ayrıca insanı yormayan ve sakinleştirici renkler olduğu için genellikle pudra rengi gibi soft renkler duvar rengi olarak sıkça tercih edildiğini biliyoruz.

Pudra duvar boyası rengi bu senenin trend renkleri arasında kendini gösteriyor. Özellikle modern ve minimal dekorasyon tarzının son yıllarda trend olması ile birlikte daha çok soft renklerin tercih edildiğini görebiliyoruz. Hatta bu nedenden dolayıdır ki baz boya olarak adlandırdığımız beyaz renk bile sıkça duvarlarda tercih edilmektedir. Sizler için harika pudra duvar rengi ile birlikte uygulanan dekorasyon modellerini bir araya getirdik.

Duvar Boyası Fikirleri

2020 ve 2021 yılı sıkıntı ile geçen yıllar arasında yer alıyor. 2022 yılı trend duvar renkleri arasında bu nedenle daha sanatsal ve enerji dolu çalışmalar kendilerini gösteriyor. Özellikle pandemi dönemi ile birlikte evlerde kalınan zamanlarda insanlar kendilerine farklı uğraşlar bulmaya oldukça fazla zaman ayırdı.

Yurtdışında başlayan bir akım ile kişiler duvarlarına istedikleri tarzlarda farklı renkler ile enerji veren renklerde çizimler yaparak odalarını daha renkli bir hale dönüştürdü. Açıkcası Deccors ekibi olarak artık bizde duvarların tek renk duvar boyası ile boyanmayacağını bu tarz örnekleri daha fazla göreceğimizi ön görüyoruz. Hayamızdaki bir çok eşyayı kendi isteğimize göre özelleştiriyoruz. Ancak duvar renkleri halen klasik şekilde tek renk ile boyanıyor. Bu konudaki tabunun zaman içerisinde yıkılacağını ve aşağıdaki örneklerde olduğu gibi daha sanatsal duvarlara sahip olacağımızı düşünüyoruz. Sizleri harika duvar boyası fikirleri ile baş başa bırakıyoruz.

You may also like...