Modası Asla Geçmez: Siyah Beyaz Banyo Dekorasyonu

Söz konusu banyolar olduğunda siyah ve beyazın eşsiz uyumu hayalinizdekinden çok daha fazlasını elde etmenizi sağlayabilir. Fayanslardan küvete, dolaplardan klozete, duş kabininden lavaboya kadar banyonuzdaki tüm ürün ve aksesuarları bu iki renk ile kombinleyerek muhteşem bir dekorasyona imza atabilirsiniz.

Siyah, ev dekorasyonunda bugüne dek sık kullanmamış olsa da artık modern tasarımların vazgeçilmez rengi haline gelmiştir. Özellikle mat siyah rengin asil duruşu hem banyonuza hem de evinize kusursuz bir şıklık getirecektir. Elbette tek başına kullanımı, ortamı çok fazla karartacağından, beyaz tonlarla yapılacak bir kombinasyona ihtiyaç duyulacaktır. Son dönemlerde moda haline gelen siyah beyaz banyo dekorasyonunu sıfırdan kurabileceğiniz gibi sonradan yenileyeceğiniz banyonuzda da kullanabilirsiniz.  

Siyah Beyaz Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılır? 

Siyah Beyaz Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılır? 

Dekorasyon, ince düşünülmüş çeşitli varyasyonlardan alınan sonuçlarla şekillenir. Günümüze dek denenmiş ve kullanıcıların beğenisini kazanmış birbirinden şık siyah renk kullanımları, herkesin uygulayabileceği bir tarza sahiptir. Peki siyah beyaz banyo dekorasyon fikirleri neler olabilir, gelin birlikte göz atalım. 

  • Siyah rengi banyonuzda kullanabileceğiniz ilk alan zemin kaplamasıdır. Şık duruşuyla banyonuza bambaşka bir hava katacak olan siyah fayans modelleri, banyonuza modern bir dokunuş kazandıracaktır. 
  • Siyah banyo dekorasyonunun olmazsa olmazlarından biri ise duvarlarda siyah fayanslar kullanmaktır. Bu fayanslar, parlak bir ortam sağlamanın yanı sıra banyonuzda göz alıcı bir ışıltı yaratacaktır.  
  • Lavabonuzu, beyazla kontrast yarattığınız banyonuzda siyah olarak tercih edebilirsiniz. Bu alışılagelmişin dışında, özgün bir banyo dekorasyonu için mükemmel bir fikir olacaktır. 
  • Küvet veya duşa kabinini, siyah renkli seçebilir; beyaz renk ile dizayn ettiğiniz banyonuza yeni bir soluk katabilirsiniz. 
  • Siyah klozetinizi ve tabii sifon düzeneğini beyaz fayanslarla kapladığınız banyonuza yerleştirerek sıra dışı bir dokunuşu banyonuza taşıyabilirsiniz. 

Siyah Beyaz Banyo Dekorasyonu İçin 4 Muhteşem Fikir

Siyah Beyaz Banyo Dekorasyonu İçin 4 Muhteşem Fikir

Evinizi, modern dokunuşlarla taçlandırdıktan sonra sıra banyonuza geldiyse; siyah beyaz banyo fayans modelleri imdadınıza yetişecektir. Birbirinden şık, birbirinden güzel seramik ve fayanslarla, banyonuzun ışıltısı hem sizin hem de misafirleriniz için göz kamaştırıcı hale gelecektir. Peki, modası asla geçmeyen beyaz veya siyah banyo dekorasyon fikirleri nelerdir? Siyah beyaz banyo dekorasyonun ipuçlarına gelin birlikte göz atalım;

  1. Banyonuzun tüm fayanslarını beyaz banyo fayans modelleri içerisinden seçebilirsiniz. Böylelikle küçük veya büyük fark etmeksizin banyonuzu olduğundan çok daha geniş gösterebilirsiniz. Bembeyaz fayansların arasına siyah lavabo ve klozet yerleştirerek, ideal kontrastı yakalayabilir ve hatta banyo tezgahınız üzerine yerleştireceğiniz canlı çiçeklerle ortama sıra dışı bir doğallık katabilirsiniz. 
  2. Banyonuzda birbiriyle iç içe geçmiş siyah beyaz fayans modellerini kullanabilir, böylece farklı renklere yer açabilirsiniz. Bu tarz fayans ve seramikler, özellikle yakın dönemde moda olan retro ve vintage akımlarına uygun olacak şekilde seçtiğiniz eskitme lavabo, tezgah ve dolaplarla kusursuz bir uyum sergileyecektir. 
  3. Siyah beyaz banyo dekorasyonunuzu, fayans – mobilya ikilisinin uyumu üzerine kurabilirsiniz. Siyah zemin beyaz dolap veya beyaz zemin siyah dolap gibi çeşitli kombinasyonlar, büyük bir fark yaratmaksızın her iki şekilde de banyonuza muhteşem esintiler taşıyacaktır. 
  4. Siyah banyo dekorasyon fikirleri cazip gelse de henüz alışmamış olduğunuz bir tarz, gözünüze yabancı gelebilir. Tam da bu noktada hem sizi memnun edecek hem de banyo dekorasyonunuzu bir rengin hakimiyetinden kurtaracak muhteşem bir çözüm bulunuyor. Kırmızı ve altın sarısı renkleri hem siyah hem de beyazla oldukça güzel bir uyum yakalıyor. Doğrudan dolap, klozet veya tezgahta kullanıldıklarında çok göze batar hale gelseler de seçtiğiniz siyah veya beyaz fayansların arasına, kırmızı ve altın sarısı renklerini birer şerit halinde yerleştirebilirsiniz. Aynı uygulamayı elbette mobilyalarınızda da yapmanız mümkündür. Beyaz banyo dolaplarınızın kulplarını kırmızı veya altın sarısı seçebilir, aynanızın çerçevesinde yine bu renkleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Muhteşem bir renk zenginliğinin yanı sıra, birbiriyle uyumlu olmaları sebebiyle bu tonlar sizi banyonuza hayran bıraktıracak bir kontrast sağlayacaklardır. 

Modern Dekorasyonların Vazgeçilmezi Sade Tasarımlar

Modern Dekorasyonların Vazgeçilmezi Sade Tasarımlar

Siyah beyaz fayanslarla yapacağınız çeşitli kombinasyonlar, ne denli karmaşık olursa olsun ortaya çıkan sonuç kusursuz olacaktır. Yüzyıllardır birlikte kullanılan bu iki renk, bir araya geldiğinde harika dokunuşlar yapabilme fırsatı sunmaktadır. Özellikle banyo gibi küçük alanlarda dekorasyon, farkında olunmasa da hayati bir öneme sahiptir. Seçeceğiniz fayansın rengi kadar kalitesi de önemlidir. Islak zeminin yaratabileceği çeşitli sorunlardan uzak durabilmek için, kaymaz fayans modellerini kullanmanız kritiktir. 

Aydınlık vadeden beyaz, asil duruşuyla göz alıcı bir şıklık sağlayan siyah; banyonuz için en iyi renklerdir. Sadelik, sağlıklı bir kullanımın anahtarı olmanın yanı sıra modern tasarımların da vazgeçilmezidir. Karmaşık, kalabalık ve çok renkli bir dekorasyon; dinlence alanınız olması gereken evlerinizde gözlerimizin yorulmasına sebebiyet vermektedir. Oysa sadelik, yalnızca banyo dekorasyonunda değil evinizin tamamında size aradığınız huzuru getirecektir.

You may also like...