Deniz Kabuğu Rengi Duvar Boyası Örnekleri

Deniz kabuğu rengi, Marshall boyanın trend duvar boyası renklerindendir. İç cephe duvar boyası renkleri, arasında ülkemizde sıkça tercih edilmektedir. Zira günümüzün modern tarzı ile oldukça uyumlu bir renktir. Zira farklı mekanların iç cephelerinde tercih edilmektedir. Bej rengi ailesinden olduğu için ferah ve aydınlık bir ortam oluşmasını sağlamaktadır. Özellikle az ışık alan odaların daha aydınlık olması için tercih edilen renkler arasındadır. Bunun yanı sıra pantone renkler ile oldukça uyumlu kombinler yapılan iç cephe duvar boyası rengidir.

Deniz Kabuğu Rengi Duvarda Nasıl Durur

Göz yormayan, aydınlık ve ferah bir ortam isteyenlerin ilk tercihleri arasındadır. Zira açık bir renk olduğu için duvarınızdaki objelerin daha rahat seçilebilmesini ve ön plana çıkmasını sağlayacaktır. Nitekim duvarda modern ve şık bir duruşu vardır. Ayrıca farklı renkler ile kombin yapılarak duvarda daha hareketli bir görünüm elde etmenize imkan sağlayan bir renktir.

Deniz Kabuğu Rengi İle Uyumlu Renkler Nelerdir

Duvar boyası rengi seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli etkenlerden birisi uygulandığı ortamdaki mobilyaların renkleri ile uyumudur. Zira deniz kabuğu iç cephe boyası bu konuda oldukça uyumlu bir renktir. Ancak açık renk olduğu için kolay kirlenebilir. Bu nedenle, duvarda koltuk boyunun geçecek kadar ki alanda bordür renk kullanabilirsiniz. Sonuç olarak deniz kabuğu renginden bir kaç ton daha koyu, kolay kirlenmeyen ve kirlendiğini belli etmeyen renkleri tercih etmeniz daha iyi olacaktır.

Marshall boyanın Deniz Kabuğu rengi ile önerdiği renkleri aşağıdaki gibidir.

 • Mısır Koçanı
 • Bal Arısı
 • Keçe
 • Kozalak
 • Pembe İnci
 • Su Sümbülü
Deniz Kabuğu Rengi Uyumlu Renkler

Deccors Örnek Duvar Boyası Uygulaması

Sizlere ilham vermesi için deniz kabuğu duvar boyası rengini farklı renkler ile nasıl uyumlu olacağını göstermek adına örnek bir uygulama yaptık. Ayrıca deniz kabuğunun diğer boya markalarının hangi renkleri ile beraber uyumlu olacağını göstermeye çalıştık. Zira bir çok renk birbiriyle uyum içerisinde kullanılabilir. Burada dikkat edilmesi gereken renklerin tonlarıdır.

Marshall Deniz Kabugu Rengi Örnek Uygulama
Marshall Deniz Kabuğu Rengi ile Uyumlu Renkler

Deniz Kabuğu Rengi Renk Kodu

Bu renk Marshall boyanın kartelasına özgü bir renktir. Boya markaları rakip firmaların kullandığı isimleri genellikle kullanmamaya özen göstermektedir. Ancak fildişi, şampanya gibi genel kullanım renklerini kartelalarında bulundurmaktadırlar. Sizler için Marshall

Marshall Deniz Kabuğu Rengi Kodu 2211

Deniz kabuğu renk kodu 2211'dir. Ancak Marshall boya, bayisine gittiğinizde Deniz kabuğu rengini istiyorum derseniz size yardımcı olacaklardır. Diğer boya markalarınında krem ve açık bej tonlarındaki renklerini kullanarak aynı sonuçları alabilirsiniz.

Marshall boyanın kendi sitesinden https://www.marshallboya.com/tr/renk-paletleri/deniz-kabugu adresine girerek boya deniz kabuğu rengi hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca bu duvar renginin hangi Marshall boya serisinde olduğunu görmek için https://www.marshallboya.com/tr/products-listing/filters/cccId_1957637 adresini ziyaret edebilirsiniz.

Polisan Deniz Kabuğu Rengi

Polisan kartelasında deniz kabuğu bulunmamaktadır. Ancak bu renge çok yakın tonlarda iç cephe boyası rengine sahiptir. Renkler bir ton açığı yada koyusu olabilir. Ayrıca boyamatiklerde renkleri inceletirebilir yada koyulaştırabilirsiniz. Aşağıdaki renk kodları ile Polisan boya markasında bu rengi duvarlarınızda yakalayabilirsiniz.

 • 5737 Sade Bej / Cİ-6271
 • 1860 Karizmatik Krem / Cİ-7151
 • 1570 Yalın Beyaz / Cİ-6381

Favori Boya Deniz Kabuğu Rengi

Favori boyanında renk kartelasında bu renk bulunmamaktadır. Sizler için Favori boyanın mevcut renkleri arasında, iç cephe duvar boyası rengi olarak en yakın olanlarını listeledik.

 • CREAM_20
 • FOREST_5
 • CLAY_10

Filli Boya Deniz Kabuğu Rengi

Sizler için filli boya iç cephe boya kartelasında deniz kabuğuna en yakın renkleri aşağıda listeledik. Renkler açık veya daha koyu tonlarda olabilir. Bu nedenle renkleri kendinizin görmesi gerekmektedir. Renkleri görüp beğenmeden uygulama yaptırmayınız.

 • KUMTAŞI
 • ÇAM FISTIĞI
 • KİL TAŞI

Marshall Deniz Kabuğu Rengi Yorumları

Sizler için bu rengi duvarlarında kullananların yorumları bir araya getirdik.

Rıdvan bey

Oturma odamız çok fazla güneş almıyordu ve aydınlamada güçlük çekiyorduk. Tasarruf ambulü kullandığımız için biraz loş bir ortam oluyordu. Deccors ile ileşime geçtik ve bize deniz kabuğunu tavsiye ettiler. Kullandık ve son derece memnun kaldık. Aydınlık ve ferah bir alanı bize sağladı.

Büşra hanım

Mat renkleri çok seviyorum özellikle toprak rengine yakın olan bej renkleri diğer renkler ile daha uyumlu oluyor. Koyu pudra tonlarında fon perdelerim vardı. Bu renge uygun bir duvar boyası rengi arıyorduk ve deniz kabuğunu bulduk. Biz çok memnun kaldık. Diğer renkler ile uyumu oldukça güzel.

Kamil (Boya Ustası)

Müşterilerim renk konusunda kararsız kaldıklarında en çok önerdiğim ve tercih ettikleri renkler arasında yer alıyor. Özellikle sarının pantone tonları ile birlikte harika bir uyum sağlıyor. Bu rengi başka renkler ile beraber kombin yaparak kullanın. Tüm duvarı tek renge boyamak çok demode artık. Daha modern görünümler için renk kombinlerini tercih edin.

Deniz Kabuğu Rengi Duvar Boyası Örnekleri

Rengi daha iyi anlamak ve duvarda nasıl durudunu görmek için sizlere boyamanmış duvar örnekleri hazırladık. Ancak renkler digital renklere bağlı olarak hazırlandığı için ton farklılıkları olabilir. Deccors olarak bu gibi durumlarda size garanti vermiyor ve sorumluluk üstlenmiyoruz.

Bizim amacımız rengin yatak odası rengi olarak yada salon duvarı rengi olarak nasıl olduğunu canlandırabilmeniz adına duvar boyası örnekleri oluşturmak. Zira aldığımız renk kodları marshall boyanın kendi sitesinde kullandığı rgb kodu ile aynıdır. İstediğiniz farklı renklerin, duvarda nasıl görüneceğini merak ediyorsanız bize rengin iletebilirsiniz. Sizler için digital ortam duvar boyası örneği yapabiliriz.

Örneklerde duvar rengi ile uyumlu olacağını düşündüğümüz renklerin kullanıldığı dekorasyonları tercih ediyoruz. Bu sayade sizde bu duvar rengi ile hangi renklerin uyumlu olduğunu görebiliyorsunuz. Daha fazla örnek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

You may also like...