Havuz Mozaik ve Havuz Seramik Modelleri

Havuz mozaik, üretim ve uygulama olarak solid cam mozaik ailesinin özelliklerini taşımaktadır. Havuz mozaik üretimi, hurda camların toplanarak toz haline getirilmesi ile üretim süreci başlamaktadır. Cam tozu mikser yardımı ile cam boyası ile karıştırılarak istenilen renk verilir. Sonrasında ise kalıplara dökülüp sıkıştırılması ve 900 derece sıcaklıkta olan fırında, fırınlanma işlemi yapılarak üretilmektedir. Fırınlama işlemi tamamlanan Havuz mozaik, bir sonraki işlem için eleğe gönderilir. Burada şekil ve desenlere bağlı kalarak havuz mozaikler transfer kağıdı olarak adlandırdığımız desenin olduğu kağıtlar yardımı ile deseni transfer edilir. Bu işlem sonrasında fileleme işlemi için kalıplara gönderilen havuz mozaikler 30x30 cm olacak şekilde file üzerine yapıştırılarak döşenir. Filelere döşenen mozaikler, bir adet havuz mozaik ürünü oluşturmaktadır. Sonrasında ürün kodu ve sırası belirleme işlemi yapılır ve paketlenerek satışa hazır hale getirilir.

Teknik Özellikleri

 • Filelidir.
 • 30x30 Ebatlarındadır.
 • Geri dönüşüm ürünlerinden üretilmektedir.
 • Sıcak ve soğuğa dayanıklıdır.
 • Çizilmez.
 • Hafiftir.
 • Temizlik kimyasallarına karşı dayanıklıdır.

Avantajları

 • Uygulaması kolaydır. Hızlı döşenir. Kısa zaman içerisinde hızlı sonuç elde edebilirsiniz.
 • Kişiye özel üretim yapılabilir. Desenli havuz mozaik modelleri kişiye özel tasarım ile yapılabilir. Örneğin bir otel havuzunun ortasında oteli temsil eden logoyu isteğiniz üzerine yaptırabilirsiniz.Logo istediğiniz ebatlara göre mozaik şeklinde yapılır ve uygulama sonrasında bir bütün olarak estetik bir görüntü sağlar.
 • Ekonomiktir. Doğrusunu söylemek gerekirse havuzların zemin ve duvarlarında kullanabileceğiniz tek ürün diyebiliriz.  Porselen ve seramik ürünler tercih edilmediği gibi fiyat olarak da havuz mozaiğe göre pahalıdır. Ürün ve uygulama masrafı olarak diğer ürünlerden daha caziptir.
 • Köşe ve kenarlara rahatlıkla uygulanabilir. Fileli olması nedeni ile kenarlara ve köşelere uygulanması oldukça basittir.
 • Çok az fire verir. Uygulama esnasında yarım kalan kısımları diğer alanlarda değerlendirebilirsiniz.
 • Bakımı kolaydır. Local tamir imkanını size sunar.
 • Kolay temizlenir. Kimyasallardan etkilenmez.
 • Dayanıklıdır. Uzun yıllar kullanılabilir.

Havuz Mozaik Fiyatları

Sizler için piyasa araştırması yaptık ortalama olarak havuz mozaik ürünlerinin fiyatlarını aşağıdaki tabloda belirttik. Fiyatlarında farklılıklar olabilir. Bazı solid cam mozaik ürünlerini de havuz mozaiği olarak kullanabilirsiniz. Bu iki ürün aynı üretim tekniği kullanılarak üretilmektedir. Fiyat olarak yüksek olan desenli havuz mozaik ürünleri vardır. Bu ürünler havuzun göbeğinde sembolik olarak kullanılmaktadır.

Ürün adıEn Düşük Fiyat (TL)En Yüksek Fiyat (TL)BirimKDVİşçilikKargo
Havuz Mozaik 48 HAVUZ MİX801501 M2DahilDahil değilDahil
Havuz Mozaik 48P25901501 M2DahilDahil değilDahil
Havuz Mozaik 48P10951601 M2DahilDahil değilDahil
Havuz Mozaik 23 HAVUZ MİX70951 M2DahilDahil değilDahil
Havuz Mozaik 48D47951501 M2DahilDahil değilDahil
Havuz Mozaik 23P4460901 M2DahilDahil değilDahil
Mossaica Havuz Mozaik FBZM046701001 M2DahilDahil değilDahil
Mossaica Havuz Mozaik FBZM01651001 M2DahilDahil değilDahil
Mossaica Havuz Mozaik FBZM01651001 M2DahilDahil değilDahil
Solid Cam Mozaik Mix H 0111202001 M2DahilDahil değilDahil
Solid Cam Mozaik Mix H 0061602701 M2DahilDahil değilDahil
Mossaica Havuz Mozaik FBZM0550801 M2DahilDahil değilDahil
Havuz Mozaik 23D3450801 M2DahilDahil değilDahil

Havuz Mozaik Modelleri

Ürün modeli olarak çok fazla çeşitlilik bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra özel üretim ve uygulama da yapılan farklılıklar ile standardın dışına çıkabilmektedir. Genelde iki renk kombinasyonu ile üretilmektedir. Mozaiklerin renkleri beyaz ve mavi tonları ağırlıklı olarak üretilir. Suyun daha şeffaf ve berrak gözükmesini sağlamak içindir. Bu havuzun dibinin görünmesini kolaylaştırdığı gibi su ile birlikte mükemmel uyum sağlayan renk kombinasyonudur. Suyun temizliğini en iyi şekilde göstermenize imkan sağlar. Renkler açık ve daha koyu tonları mevcuttur. Yüzme havuzlarında daha açık tonları tercih etmenizi öneririz.

Desenli modeller kişiye özel üretimlerdir. Bu ürünler bazen havuzun ölçüsüne göre özel olarak üretildiği gibi standart modeller ile de karşımıza çıkmaktadır. Ancak bu tarz bir ürün üretimini ve stoklama işlemini hiç bir firma göze almamaktadır. Bu nedenle eğer havuzunuz da fark yaratmak istiyorsanız size özel bir tasarım ile ürün üretimi yolunu tercih etmelisiniz. Nitekim genelde aynı modeller üzerinde üretim yapılmaktadır. Mozaiklerin file ebatları aynı olmasının yanında içerisindeki bütünü oluşturan küçük mozaik ebatlarının farklı boyutlarda 30x30 filelere sıralanmasıyla farklı modeller ortaya çıkarılmaktadır. Havuzlarda parlak ürün tercih etmek isteyebilirsiniz ancak bu teknik olarak sakıncalı ve riskli bir durumdur. Parlak ürünler kristal cam kategorisine girmektedir. Kırılması veya çatlaması durumunda havuzda yüzenler için ciddi yaralanmalara neden olabilir.

You may also like...