Traverten Bahçe Yer Döşemesi

Traverten bahçe yer döşemesi, geçmişten günümüze kadar gelen bahçe yer döşemesi ürünlerinden birisidir.Özellikle ülkemizde Denizli ve Burdur şehirlerinde oldukça yoğun halde bulunan traverten doğal taşı belirli işlemlerden geçerek yer döşemesi ürünü haline getirilmektedir. İç ve dış mekan yer döşemesi olarak tüm dünyaya ihracatı yapılan bir üründür.

Ülkemizde iç mekanlarda çok sıklıkla kullanılmasa da Amerika ve Avusturya gibi ülkelerde traverten doğal taşına oldukça fazla talep mevcuttur. Bunun nedeni ise doğal bir ürün olması ve uzun yıllar dayanıklı olarak kullanılmasıdır. Aynı zamanda traverten taş uygulandığı mekanın serin olmasını sağlar. Aynı zaman yerden ısıtma sistemleri ile birlikte kullanılabilmektedir. Alttan ısıtma sistemleri ile traverten zemin konforlu bir alanı size sunar.

Traverten Bahçe Yer Döşemesi

Traverten Yer Döşemesi Nerelerde Kullanılır ?

Yazları mekanın serin olmasını sağlaması nedeniyle mutfak ve kiler gibi alanların yer döşemesinde tercih edilir. Bunun yanı sıra mahzen ve restaurant gibi ticari mekanların zeminlerinde de sıklıkla traverten yer döşemesi ürünü görebilirsiniz. Ancak tüm bunların yanı sıra traverten ürünü bahçe zemin kaplama ürünleri arasında kendini göstermiştir.

Yazlık ve villaların bahçe zeminlerinde yada havuz kenarlarında mutlaka traverten bahçe yer döşemesi ürünü görmüşsünüzdür. Doğal bir ürün olması ve uzun yıllar dayanıklı olması nedeni ile bahçe yer taşı ihtiyacı olduğunda ilk akla gelen seçeneklerden birisidir. Uzun yıllar önce Romalılar ve diğer medeniyetler traverten doğal taşını dayanıklı olması görünümü nedeniyle oluşturdukları yapılarda kullanmışlardır. Bu yapıların günümüze kadar sağlam bir şekilde geldiklerini tarihi mekanlardan hepimiz biliyoruz.

Havuz Kenarı Villa Yer Döşemesi

Havuz Kenarı Traverten Doğal Taş

Traverten yer döşemesi, havuz kenarlarının vazgeçilmez doğal taş ürünüdür. Doğal taş olamasının yanı sıra oldukça fazla renk seçeneğine sahiptir. Ayrıca farklı döşeme şekilleri ile zeminde size daha iyi görünüm elde etme imkanı sunar. Havuz kenarında traverten doğal taşı kullanırken dikkat edilmesi gereken ana etkenlerden birisi taşın yüzeyidir. Taşın yüzeyi su ile temas ettiğinde kaymaya çok yatkın olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Mümkünse derz ile birlikte kullanılabilen traverten zemin kaplaması daha iyi bir sonuç verecektir.

Bahçe Yer Döşemesi 2020

Dış Mekan Yer Döşemesi

Traverten doğal taşının dış mekan yer döşemesinde bu kadar sık tercih edilmesinin bir başka nedeni ise farklı ebatlara ve kalınlıklara göre özel üretiminin yapılabilmesidir. Traverten doğal taşı bloklar halinde ocaklardan getirilmektedir. Müşterinin ihtyacına özel ebatlarda doğal taş testereleri ile kesilmekte ve istenilen yüzey özelliğine göre işlemlerden geçirilmektedir.

Bahçede kullanacağınız ürünün belirli bir kalınlıkta olması gerekmektedir. İstenilen bu özelliği size verecek belirli ürün grubu vardır. Bu ürünler pavers, traverten yer döşemesi, kayrak taşı ve bahçe kilit taşı gibi ürünlerdir. Bunların içerisinden dekoratif görüntüye sahip ve ihtiyacınızı karşılayacak olanı ize traverten doğal yer döşemesidir.

Bahçe İçin Taş Zemin Kaplama

Traverten Yer Döşemesi Modelleri

Doğal taşlarda modeli belirleyen etken taşın rengidir. Taşın doğadan çıkan rengi taşın adını ve modelini belirler. Bunun yanı sıra taşın nasıl kesildiği de görünümünde farklılıklara neden olmaktadır. Buna verilebilecek en iyi örnek vein cut kesim traverten yer döşemesi modelleridir.

Traverten Renkleri

  • Beige
  • Gold
  • Noche
  • Walnut
  • Mina Rustic
  • Rustic
  • Scabos
  • Volcano
  • Silver
  • Ivory

Traverten zemin kaplama modelleri arasında döşeme şeklide farklı modelleri oluşturulmasını sağlar. Bahçe yer döşemesi olarak oldukça fazla tercih edilen french pattern set buna verilebilecek en ideal örneklerden birisidir. Burada döşeme şekli ürünün kendisinin oluşmasına neden olmaktadır. Yani döşeme şekline göre ürünün seleksiyonu ve ebatlandırılması yapılmaktadır. Sizler için dış mekan yer döşemesi ve bahçe zemin kaplaması olarak birbirinden güzel traverten yer döşemesi modelini bir araya getirdik. Bahçe yer döşemesi olarak ahşap görünümlü bir zemin yapmayı düşünüyorsanız eğer kompozit ahşap deck modellerini de https://deccors.com/kompozit-ahsap-deck/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Traverten Yer Döşemesi
Havuz Kenarı Traverten Taş Döşemesi
Bahçe Yer Döşemesi Modelleri
Bahçe Traverten Taş Zemin Kaplama
Bahçe Taş Zemin Örnekleri
Bahçe Taş Zemin Kaplama
Bahçe Taş Yer Döşemesi Fikirleri
Bahçe Taş Yer Döşemesi

You may also like...