İskandinav Mutfak Dekorasyonu Mutfak Dekorasyonunda Sadelik

İskandinav mutfak dekorasyonu, sade tarzı ile ön plana çok minimal mutfak dekorasyonu modelleri arasındadır. Günümüzde modern ve minimal görüntünün mihenk taşlarından birisi olan iskandinav tarzı, mutfak dekorasyonunda kendisini göstermektedir.

İskandinav Mutfak Dekorasyonu

İskandinav mutfaklar birinci kural sade ve göz yormayan bir ambiansın yaratılmasıdır. Bu nedenle renkli mutfak dolaplarından ziyade beyaz mutfak dolapları tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra ahşap renginin sade tonlarında olan ikea mutfak dolapları da bu mutfak dekorasyon tarzında sık tercih edilir.

2020 İskandinav Mutfak Dekorasyonu

İskandinav Tarzında Ahşabın Üstünlüğü

Genellikle mobilya seçiminde ahşap ürünler kullanmaya özen gösterin. Sade ve doğal görünümü yakalamak bu dekorasyon tarzındaki en önemli unsurlardan birisidir. Bunu sağlayabileceğiniz en iyi tercihler ahşap mobilya kombinleri ile oluşturulmaktadır.

Mutfak mobilyası ve yemek masasında ahşap mobilyaları tercih edebilirsiniz. Renk tercihi olarak genellikle beyaz ve sarı ahşap tonlarını tercih etmeniz istediğiniz sade iskandinav mutfak tarzını elde etmenizi sağlayacaktır.

İskandinav Mutfak Dekorasyonu Modelleri

İskandinav Mutfak Dekorasyonu Tezgah Arası

İskandinav tarzı mutfakların tezgah arasında genellikle beyaz renkte duvar uygulamaları tercih edilmektedir. Tezgah arasında kullanılan beyaz renk iskandinav tarzın mihenk taşlarından birisidir diyebiliriz. Mutfak dekorasyonunda tezgah arasının çok önemli olduğunu bilinmektedir. Bu tarzın ağırlıkla beyaz rengin tonları ile yapıldığı da bilenen gerçeklerden birisidir.

Peki tezgah arasında hangi ürünleri kullanabileceğinizi inceleyecek olursak size önerilerimiz şu şekilde olacaktır. Genellikle metro seramik dediğimiz yada eski zamanlarda sık kullanılan 10x10 fayans modelleri oldukça populer olarak kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra günümüzde bu görünümü elde etmenizi sağlayacak farklı ebatlarda tezgah arası seramik modelleri mevcuttur.

İskandinav Mutfak Dekorasyon Örnekleri

Satın Alabileceğiniz Metro Seramik Modelleri

Sizler için online alışveriş sitelerinden yada mağazalardan satın alabileceğiniz seramik markalarının, metro seramik modellerini aşağıda belirtik. Metro seramikler İskandinav mutfak modelleri için en ideal tezgah arası seramik modelidir. Aşağıdaki adreslerden beğendiğiniz modelleri inceleyebilirsiniz.

Bien 10x20 Metro Parlak Beyaz Duvar Seramiği

https://urun.n11.com/seramik/bien-10x20-metro-parlak-beyaz-duvar-seramigi-1-kutu08-m-fiyat-P430601182

Ege Seramik Metro Modelleri

https://www.egeseramik.com/metro

Yurtbay Seramik King Metro Beyaz Mutfak Seramiği

https://www.koctas.com.tr/yurtbay-seramik-king-metro-beyaz-mutfak-seramigi/p/1000157205

Yurtbay Seramik 10X20 King Metro Beyaz Parlak

https://yurtbayseramik.com/urunler/king-metro/d16495/10x20-king-metro-beyaz-parlak

İskandinav Mutfak Modelleri

Sizler için en güzel iskandinav tarzını yansıtan mutfak dekorasyonu modellerini bir araya getirdik. İskandinav tarz mutfak modeli seçmeden önce gerçekten bu tarz bir dekorasyonu sevip sevmediğinizi iyice düşünmeniz gerekiyor. Bunun nedeni ise iskandinav tarzı alışılmış mutfak dekorasyonlarından biraz farklıdır. İskandinav tarzında beyaz renk hakimdir. Bunun yanı sıra yoğun bir ahşap kullanımı ile beraber sadelik ön planda tutulur. Aşağıdaki İskandinav tarzı mutfakları inceleyerek daha iyi fikir edinebilirsiniz.

İskandinav Modern Mutfak Dekorasyonu
İskandinav Mutfak Dekorasyonu
İskandinav Mutfak Dekorasyonu Modelleri
İskandinav Mutfak Modelleri
İskandinav Mutfak Örnekleri
İskandinav Tarzı Mutfak Dekorasyonu
İskandinav Tarzı Mutfak Fikirleri
İskandinav Tarzı Mutfaklar
İskandinav Tarzı Mutfak Modelleri
Mutfak Dekorasyon Modelleri İskandinav Tarzı
Mutfak Dekorasyonu İskandinav Tarzı
Mutfak Dekorasyonu Modelleri İskandinav
Mutfak Dekorasyonu Örnekleri İskandinav Tarzı

You may also like...