Cam Balkon, Evinizde Yeni Bir Oda Yaratın

Cam balkon, balkonunuzu dört mevsim evinizin bir odasıymış gibi kullanmanızı sağlar. Mevsim hareketlerinden etkilenmeden balkonunuzda zaman geçirmek için tamperli cam veya lamine edilmiş cam kullanılarak, katlanır yada raylı bir mekanizme üzerinde balkonun ölçülerine göre üretimi yapılan sistemdir.

Cam Balkon Modelleri 2020

Şehirlerdeki yaşam müstakil evlerden daha çok apartman dairelerinde geçiyor. Cam balkonlar daire hayatında size farklı bir oda imkanı sunuyor. Mevsim farkettirmeden müstakil ev konforunu bir nebzede olsa sizlere veriyor. Bir çoğumuz balkonunda çiçek yetiştirmeyi, yada balkonunda kendi sebzelerini besleyerek, toplamak ve tüketmek ister. Bize bu imkanı en iyi şekilde sağlıyor.

Cam Balkon Modeli

Balkonunuzda kış aylarında oturmazsınız bunun nedeni balkonun soğuk ve rüzgarlı havanın yanında yağmurun yağma durumudur. Ancak cam balkon sizi soğuk kış aylarında mevsimsel etkenlerden korur. Kış bahçesi yapma imkanını size sunar. Cam balkonuzun içinde sıcak havayı koruyabilecek uygunluğa sahip olabilirsiniz. Bu sayede kışında balkonuzda çiçeklerinizi güvenli bir şekilde tutabilir ve besleyebilirsiniz.

Cam Balkon Modelleri

Yaz aylarında ise toz ve güneş ışıklarını keserek daha rahat bir balkon keyfi sürebilirsiniz. Camlarında isterseniz güneşi engelleyen izocam kullanabilirsiniz. Bu sayede güneşin yoğun ışıklarını kestiği gibi sizi rahatsız eden gözlerden de uzaklaşabilirsiniz. Yaz aylarında bizi en çok rahatsız eden sivrisinek gibi istenmeyen misafirlerden korunarak balkonuzda rahatça zaman geçirebilirsiniz.

Cam Balkon Modeli

Cam Balkon Çeşitleri Nelerdir ?

Katlanır Cam Balkon

Katlanır cam balkon mekanizmasındaki rulmanların üzerindeki tekerlekler sayesinde hareket kabiliyeti sağlayan kanatları ileri ve geri hareket edebilen cam balkon sistemine denilmektedir. Bu sistemin en büyük artısı kanatların istendiği zaman açılıp, kapana bilmesidir. Bu sayede cam balkonunu istediğini zaman açarak pencere gibi kullanabilir hale getirebilirsiniz.

Katlanır Cam Balkon

Katlanır Cam Balkon Modelleri

Mekanizmasını daha iyi anlamanız ve fikir oluşması adına sizler için en beğendiğimiz modelleri bir araya getirdik. Modelleri inceleyerek sizin balkonunuza uygun teknik özellikleri taşıyıp taşımadığını değerlendirebilirsiniz.

Katlanır Cam Balkon Modeli
Katlanır Cam Balkon

Sürgülü Cam Balkon

Sürgülü cam balkon, mekanizmasında kanatların balkonun köşe tarafında sürülebilmesi imkanını sağlamaktadır. Oldukça kullanışlı bir yapıya sahiptir. En sık tercih edilen cam balkon çeşitidir. Tüm kanatlar köşeye toplandığında bir kanat genişliğinde yer kaplamaktadır. Bu istediğinizde cam balkonuzu kolayca açmanızı ve farklı bakış açısını size sağlar. Alandan tasarruf etmenizi sağladığı için daha cazip bir seçenektir. Ancak burada sizin bekletiniz oldukça önemlidir.

Sürgülü Cam Balkon

Sürgülü Cam Balkon Modelleri

Mekanizmasını ve işleyişini daha iyi anlamanız için en güzel modelleri bir araya getirdik. Sizde resimleri inceleyerek balkonunuza uygun olacak modeller hakkında fikir edinebiliriz. Daha çok zemin kat ve daha geniş cepheye sahip olan balkonlarda tercih edilir. Dışarıya çıkış olan ve bahçe katı dediğimiz evlerin balkonlarında kullanımı daha sık olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sürgülü Cam Balkon Modelleri
Sürgülü Cam Balkon 2020
Sürgülü Cam Balkon Modelleri 2020

Cam Balkon Dekorasyon Fikirleri

Evinize çok seveceğiniz bir oda da kattığınıza göre bunu kendi zevkinize göre dekorasyonunu yapmaya sıra geldi demektir.Sizler için uygulayabileceğiniz birbirinden güzel dekoratif fikirleri bir araya getirdik.

Mutlaka ahşap masa ve sandalye kullanımı aklımıza ilk gelen ürünler arasında yer almaktadır.Ahşap açılıp kapanabilen sandalyeler ve masaları tercih ederek retro bir hava katabilirsiniz.

Ahşap Masa ve Sandalye

Rattan mobilyalar özellikle kış bahçesi dekorasyonunda vazgeçilmezler arasında yerini alıyorlar. Bahçe dekorasyonunda sık kullandığımız rattan mobilyalar kış bahçesi dekorasyonunda da oldukça uyumlu olmaktadır.

Cam Balkon Rattan Mobilya

Çoçukları ve çoçuk kalanları unutmayalım balkon dekorasyonunda biraz da eğlence ve zaman geçireceği bir yer arayanlar çocukluğuna geri dönerek halatlar ile güzel bir salıncak yapabilirler.

Halat Salıncak

Görenlerin bir daha bakmak isteyeceği ve sıra kavgalarının olacağını oturanların keyifle kitabını okuyup elinde telefonu ile zaman geçireceği Armut salıncaklar cam balkon dekorasyonu için güzel bir tercih olacaktır.

Armut Salıncak Modelleri

Armut salıncak demişken, Armut koltuk demeden olmaz kış bahçenizde hem dekoratif, hemde keyifle oturabileceğiniz koltuklar tercih edebilirsiniz. Balkonuzda telefonuz ile zaman geçirirken daha konforlu zaman geçirmeniz için ideal bir seçim. Ayrıca armut koltukların fiyatları oldukça uygundur. İkinci el olarak letgodan da bu ürünleri bulabilirsiniz. Cafe ve restaurantlar fazla olan ürünlerini genelde ikinci el olarak uygun fiyattan satışa çıkarıyorlar.

Armut Minder

Sizlere daha fazla çiçek için bir kaç önerimiz daha olacak. Ferferje çiçeklikler, çiçekler için oldukça güzel bir seçenek. Ferforje bu tarz dekorasyonlarda çok güzel bir uyum sağlıyor. Ferforje çiçeklikler ile yerden tasarruf ettiğiniz gibi kendi çiçek kulenizi inşa edebilirsiniz.

Ferforje Çiçeklik

You may also like...