Küçük Banyoları Daha Geniş Gösterecek 7 Dekorasyon Fikri

Küçük banyo dekorasyonu ve fikirleri hakkındaki bu yazımızda, küçük banyosu olanların mutlaka yapması gereken ve dikkat etmesi gereken fikirleri listeledik.

Banyonuzu küçük ve sıkıcı buluyor, klasik banyo görüntüsünden çıksın istiyorsunuz. Alanın kısıtlı olması sizi çaresiz bırakıyor ve dekorasyon konusunda elinize yeterli bir alan bırakmadığını düşünüyorsanız, yapmanız gereken ilk şey minimalist ve küçük metrekarelere özel olarak üretilen dekoratif tasarımlarla ilgilenmek olabilir. Bu anlamda dünyanın dört bir yanında harika mimarilere sahip ev ve banyo dekorasyon örneği bulabilirsiniz.

Banyo Ölçüsünü Alın

Banyonuzu Ölçün

Banyonuzu küçük bulduğunuza göre, işe başlamadan önce birinci basamak olarak yapmanız gereken ilk şey banyonuzu ölçmek olacaktır. Banyonuzun yeterli büyüklüğe sahip olup olmadığını, sahip değilse dahi akıllarda yer alacak tasarım uygulaması için gereken ölçüleri not almak amacı ile size ait olan küçük banyo mutlak suretle ölçülmeli ve eni, boyu, yüksekliği mutlaka not alınmalıdır.

Ayrıca banyo içerisinde yer alıyorsa duşa kabin, küvet, mobilya alanlarının kapladığı alanları da birer birer not almanızda fayda var. Bu sayede iç dekorasyonu gözünüzde canlandırırken daha önce kaplanan alan ve mobilyalar sayesinde görüntüyü canlandırmak daha kolay bir hal alacaktır.

Banyonuzun Fotoğrafını Çekin ve Notlar Alın

Banyonuzu Fotoğraflayın

Küçük bir banyoyu dekore etmek ve küçük banyo dekorasyonu yapabilmek zor iştir. Bu sebeple ölçümlerini gerçekleştirdiğiniz banyoyu enine boyuna hafızanızda canlı tutmak, fikir almak ve çizimler yapmak üzere fotoğraflamanız ve bu fotoğrafları yanınızda bulundurmanız oldukça işinize yarayacaktır. Banyonuzu detaylıca fotoğraf andırdıktan sonra yaptığınız ölçümleri fotoğraflar üzerine de işlerseniz hem daha fazla fikre hem de daha fazla bilgiye aynı anda ulaşma imkanı sağlayacak, sizi doğru bir tasarıma yönlendirmeye yarayacaklardır.

Banyonuza Minimal Zemin ve Duvar Döşemesi Bulun

Küçük banyo tasarımları yapmak için doğru planlama genellikle zemini ve duvarları değiştirmekten geçer. Banyo duvar kaplaması ve zemin kaplaması seçerken doğru ürün ve renk tercihde bulunmak oldukça önemlidir.

Banyonuzu daha geniş gösterecek ve ferah bir ortam yaratacak ürünleri tercih etmeniz daha iyi sonuç almanızı sağlayacaktır. Bu nedele küçük banyo dekorasyonunda mermer desenli seramik modelleri öneriyoruz. Beyaz tonlarda olması ve mermer sadeliği ile minimal bir dekorasyon tarzı yaratmanızı size sağlayacak en iyi seramik modelleri arasında yer almaktadır.

Duvar ve Zemin Tercihini İyi Yapın

Sade ama daha modern bir görünüm kazanmak istiyorsanız daha küçük ebatlarda olan metro seramik modellerini duvarlarda tercih edebilirsiniz. Son zamanların en çok tercih edilen seramik modelleri arasında yer almaktadır. Mutfak tezgah arasında kullanıldığı gibi banyolarda sık tercih edilir.

Zeminlerde ise etnik karo seramik modelleri tercih ederek minimal sadeliğin yanında otantik bir görüntü elde edebilirsiniz. Bu son zamanlarda sık tercih edilen tasarım fikirleri arasında yer almaktadır.

Küçük Banyo Dekorasyonu Yağmur Duş Başlığı

Yağmur Duş Başlığı Kullanın

Hali hazırda küçük banyo modelleri en fazla yer kaybını mobilya ve tesisat sebebi ile kaybediyor. Kaybı minimize etmek uğruna yapılacak şeylerden biri de tesisatı değişik bir biçimde değerlendirmekten geçiyor. Musluklara doğru giden boru tesisatları dışarıda ise duvarın içine almak ilk izlenecek yollardan biri. Ayrıca musluk ve bataryaları eski veya çok iri durumda olmaları minimize etmek de izlenecek farkı bir yol. Ancak, en önemli unsur duş başlıklarının kapladığı alanı telafi etmekten geçiyor. Burada izlenecek yol ise Yağmur Ormanı olarak da adlandırılan duş figürlerini kullanmak ve bu sayede duş hattını duvar içerisinden izlenecek bir yol ile yukarıya taşımak olacaktır. Bu figürler, küçük banyonuza hem harika bir görüntü hem de ferahlık katacak bir yöntem içeriyorlar.

Küçük Banyo Dekorasyonu Fikirleri

Ferah ve Düzenli Olmasını Sağlayın

Küçük banyonuzun daha ferah gözükmesi için daha minimal mobilyalar ve daha ferah renkler kullanmaya özen gösterin. Koyu tonlardan kaçının. Gereksiz eşyalar kullanmak yerine size alan kazandıran çok yönlü mobilya tercih edin.

Banyo dolabı seçerken, seçtiğinin dolabının, banyodaki tüm malzemelerinizi düzenli bir şekilde tutabileceğiniz özelliklerde olmasına özen gösterin. Temizlik malzemeleri, kişisel bakım ürünleri, havlu ve bornozlarını ayrı bir şekilde koyabileceğiniz alanların olması oldukça önemlidir.

Küçük Banyo Dekorasyonu Mobilya Rengi

Mobilya Rengi ile Duvar ve Zemin Rengini Uyumlu Yapın

Örneğin, 6m2 banyo dekorasyonu gibi bir ihtiyacınız var ve bu küçük banyoda harikalar yaratmak istiyorsunuz, zemin ve duvarda kullanacağınız beyaz tonla birlikte ahşap tonlarındaki kahverengi mobilyalar ile sade ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kahvenin soğuk tonları ve sarı ahşap renkli mobilyalar, beyaz renkler ile iyi birer ikili olmaktadır. Bunun yanı sıra antrasit renkte olan mobilyalarda küçük banyo dekorasyon fikirleri arasında son zamanlarda sık tercih edilmektedir.

Küçük Banyo Dekorasyonu Duşakabin

Buğusuz Camlı Kabinler Kullanın

6m2 banyo fikirleri ile yola çıktığınız bu güzel mimari dekorasyon işleminin sonucunda izlemeniz gereken son ancak en önemli adım ise duş kabinlerinde yapacağınız minik bir dokunuş. Birçok evde kullanılan klasik ve köşe kaplama stiline uygun duşa kabinler yerine, dip duvarı boylu boyunca kaplayan, buğu içermeyen bir kabin geçidi sayesinde Yağmur Ormanı tarzında duş sistemi, buğusuz berrak camlarla örülmüş bir duş geçidi, ahşap zemin, kahve mobilya bütünlüğüne son bir nokta atışı gerçekleştirecek, bütün bu yolculuğun sonunda derin ve dekoratif bir banyo sahibi olacaksınız.

Küçük Banyo Dekorasyonu Modelleri

6m2 Küçük banyo dekorasyon fikirleri edinmeniz için en beğendiğimiz banyo dekorasyonu modelleri arasından bir galeri oluşturduk. Minimal ve sade tarzlardaki bu dekorasyon modellerini inceleyerek sizde küçük banyonuzun dekorasyonu hakkında fikir edinebilirsiniz.

2020 Banyo Dekorasyonu Fikirleri
Küçük Banyo Dekorasyonu 2020
Küçük Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2020
Minimal 6m2 Banyo Dekorasyonu
6m2 Banyo Dekorasyonu Fikirleri
Modern 6m2 Banyo Dekorasyonu
Klasik Küçük Banyo Dekorasyonu
Modern Minimal Küçük Banyo Dekorasyonu

BENZER YAZILAR

16 YORUM

 1. Mehmet dedi ki:

  Banyomuz için daha öncesinden bir dekorasyon çalışması yaptırmak istemiştik. En çok sorun olan kısımda sizin bahsettiğiniz nereye ne yapacağımızı planlamak olmuştu. Banyonuzu fotoğraflayın ve üzerine nerede hangi ürünleri kullanacağınızı ve yükseklik ve uzunluk gibi kısımlarını belirtirseniz daha iyi olduğundan bahsetmişsiniz.Bunu canlı olarak yaşayan biri olarak söylemek istiyorum gerçekten o kadar faydalı oluyor ki. Sizin büyük bir yükten kurtarıyor. Fiyat almaya gittiğinizde size direk olarak fiyat vermek için keşif yapmamız gerekiyor diyorlar. Keşif yapmaya geldiğinde mecburen anlaşıyor gibi oluyorsunuz zaten. Sizi öyle yada böyle ikna ediyorlar. Bunun yerine öncesinden fotoğraflayıp uzunlukları iyi bir şekilde ölçerek gittiğinizde ben bu kısıma şu malzemeden dolap yaptırmak istiyorum. Şuraya bu seramik modelini kullanmak istiyorum dediğinizde sizin bilinçli müşteri olduğunuzu anlıyorlar ve ona göre cazip fiyatlar veriyorlar sizi kaçırmamak için. Eğer bilinçli olmadığınızı anlarlarsa direk olarak yüksek fiyattan açıyorlar siz itiraz etmezseniz oldu bittiye geliyor. Adam zaten keşif yaptık o kadar emek verdik dediğinde vicdan yapıyorsunuz. O yüzden arkadaşın dediği gibi dar alanlarınız var ise mutlaka fotoğrafını çekin, çıktı alıp ölçülerine üzerine yazın ve öncesinden kullanacağınız malzemelerini belirleyin. Arada gerçekten çok fark oluyor.

 2. Batuhan dedi ki:

  Blogunuz çok beğendik. Bilgi verici çok güzel detaylara değiniyorsunuz.

 3. Cansel dedi ki:

  Çok güzel fikirler veriyorsunuz.Daha mimari dekoratif fikirler gelecek mi.

 4. Baran dedi ki:

  Müteahhitlik işi ile uğraşıyorum. Gerçekten çok güzel fikirler vermişssiniz. Size mail attım. Uygun görürseniz sizinle çalışmak isteriz.

 5. Gülizar dedi ki:

  Fikirler şahane, dar bir banyoya sahibim bu yaz dekorasyonunu değiştirmek istiyorum. Fikirlerinizi dikkate alacağım.

 6. Ali dedi ki:

  Küçük banyo dekorasyonunda seramik seçimi çok önemli. Seçtiğiniz seramik modelleri banyonuzun dekorasyonunda önemli bir rol oynuyor.

 7. Ceyda dedi ki:

  Yağmur duş başlıkları çok kullanışlı oluyor. Hele anlattığınız gibi ankastre olursa kireçlenme sorunu da olmuyor.

 8. Ayça dedi ki:

  Küçük banyo dekorasyonu hakkında verdiğiniz bu güzel bilgiler için teşekkür ederim. Çok faydalı oldu. Yapmaya üşendiğimiz ancak işimizi çok kolaylaştıran bilgiler gerçekten.

 9. Hasan dedi ki:

  Küçük banyolarda neler yapılması gerektiğini çok güzel anlatmışssınız.

 10. Leyla dedi ki:

  Küçük banyo sahibi olanların dikkat etmesi gereken güzel noktalara değinmişsiniz gerçekten.

 11. Gülçin dedi ki:

  Çok bilgiler vermişssiniz. Teşekkür ederiz.

 12. Nesrin dedi ki:

  Küçük banyosu olanlar için güzel fikirler 🙂

 13. Tansu dedi ki:

  Güzel fikirler, uygulanabilir.

 14. Lale dedi ki:

  Fikirler çok güzel, bunun yanı sıra seçtiğiniz banyo dekorasyon modelleri de çok modern ve hoş gözüküyor.

 15. Necdet dedi ki:

  Harika fikirler, bu fotoğraflama olayını ilk başta garip karşılamıştım. Ancak bana o kadar faydası oldu ki anlatamam. Bazen sözle anlatamadığınızı bir fotoğraf ve üstündeki karalamalar çok şeffaf bir hale getirebiliyor.

 16. Şahin dedi ki:

  Banyonun fotosunu çekip, üzerine boyutlarını yazma olayı gerçekten çok iyi bir fikirmiş. Fayans döşeme ustasıyım, bu fikirden yola çıkarak deftere çizmek yerine telefon ile fotoğraf çekip, programda üstüne yazıyorum. Daha sonrasında müşterime atınca da iyi oluyor. Ev sahibinin ürünleri temin ettiği durumlarda anlaşamama durumları oluyordu, bu şekilde whatsapp üzerinden resmi atıyorum her şey net bir şekilde oluyor. Fikir için teşekkürler, seviliyorsunuz takip ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sayfanın içeriğini kopyalayamazsınız