Küçük Banyoları Daha Geniş Gösterecek 7 Dekorasyon Fikri

Küçük banyo dekorasyonu ve fikirleri hakkındaki bu yazımızda, küçük banyosu olanların mutlaka yapması gereken ve dikkat etmesi gereken fikirleri listeledik.

Banyonuzu küçük ve sıkıcı buluyor, klasik banyo görüntüsünden çıksın istiyorsunuz. Alanın kısıtlı olması sizi çaresiz bırakıyor ve dekorasyon konusunda elinize yeterli bir alan bırakmadığını düşünüyorsanız, yapmanız gereken ilk şey minimalist ve küçük metrekarelere özel olarak üretilen dekoratif tasarımlarla ilgilenmek olabilir. Bu anlamda dünyanın dört bir yanında harika mimarilere sahip ev ve banyo dekorasyon örneği bulabilirsiniz.

Banyo Ölçüsünü Alın

Banyonuzu Ölçün

Banyonuzu küçük bulduğunuza göre, işe başlamadan önce birinci basamak olarak yapmanız gereken ilk şey banyonuzu ölçmek olacaktır. Banyonuzun yeterli büyüklüğe sahip olup olmadığını, sahip değilse dahi akıllarda yer alacak tasarım uygulaması için gereken ölçüleri not almak amacı ile size ait olan küçük banyo mutlak suretle ölçülmeli ve eni, boyu, yüksekliği mutlaka not alınmalıdır.

Ayrıca banyo içerisinde yer alıyorsa duşa kabin, küvet, mobilya alanlarının kapladığı alanları da birer birer not almanızda fayda var. Bu sayede iç dekorasyonu gözünüzde canlandırırken daha önce kaplanan alan ve mobilyalar sayesinde görüntüyü canlandırmak daha kolay bir hal alacaktır.

Banyonuzun Fotoğrafını Çekin ve Notlar Alın

Banyonuzu Fotoğraflayın

Küçük bir banyoyu dekore etmek ve küçük banyo dekorasyonu yapabilmek zor iştir. Bu sebeple ölçümlerini gerçekleştirdiğiniz banyoyu enine boyuna hafızanızda canlı tutmak, fikir almak ve çizimler yapmak üzere fotoğraflamanız ve bu fotoğrafları yanınızda bulundurmanız oldukça işinize yarayacaktır. Banyonuzu detaylıca fotoğraf andırdıktan sonra yaptığınız ölçümleri fotoğraflar üzerine de işlerseniz hem daha fazla fikre hem de daha fazla bilgiye aynı anda ulaşma imkanı sağlayacak, sizi doğru bir tasarıma yönlendirmeye yarayacaklardır.

Banyonuza Minimal Zemin ve Duvar Döşemesi Bulun

Küçük banyo tasarımları yapmak için doğru planlama genellikle zemini ve duvarları değiştirmekten geçer. Banyo duvar kaplaması ve zemin kaplaması seçerken doğru ürün ve renk tercihde bulunmak oldukça önemlidir.

Banyonuzu daha geniş gösterecek ve ferah bir ortam yaratacak ürünleri tercih etmeniz daha iyi sonuç almanızı sağlayacaktır. Bu nedele küçük banyo dekorasyonunda mermer desenli seramik modelleri öneriyoruz. Beyaz tonlarda olması ve mermer sadeliği ile minimal bir dekorasyon tarzı yaratmanızı size sağlayacak en iyi seramik modelleri arasında yer almaktadır.

Duvar ve Zemin Tercihini İyi Yapın

Sade ama daha modern bir görünüm kazanmak istiyorsanız daha küçük ebatlarda olan metro seramik modellerini duvarlarda tercih edebilirsiniz. Son zamanların en çok tercih edilen seramik modelleri arasında yer almaktadır. Mutfak tezgah arasında kullanıldığı gibi banyolarda sık tercih edilir.

Zeminlerde ise etnik karo seramik modelleri tercih ederek minimal sadeliğin yanında otantik bir görüntü elde edebilirsiniz. Bu son zamanlarda sık tercih edilen tasarım fikirleri arasında yer almaktadır.

Küçük Banyo Dekorasyonu Yağmur Duş Başlığı

Yağmur Duş Başlığı Kullanın

Hali hazırda küçük banyo modelleri en fazla yer kaybını mobilya ve tesisat sebebi ile kaybediyor. Kaybı minimize etmek uğruna yapılacak şeylerden biri de tesisatı değişik bir biçimde değerlendirmekten geçiyor. Musluklara doğru giden boru tesisatları dışarıda ise duvarın içine almak ilk izlenecek yollardan biri. Ayrıca musluk ve bataryaları eski veya çok iri durumda olmaları minimize etmek de izlenecek farkı bir yol. Ancak, en önemli unsur duş başlıklarının kapladığı alanı telafi etmekten geçiyor. Burada izlenecek yol ise Yağmur Ormanı olarak da adlandırılan duş figürlerini kullanmak ve bu sayede duş hattını duvar içerisinden izlenecek bir yol ile yukarıya taşımak olacaktır. Bu figürler, küçük banyonuza hem harika bir görüntü hem de ferahlık katacak bir yöntem içeriyorlar.

Küçük Banyo Dekorasyonu Fikirleri

Ferah ve Düzenli Olmasını Sağlayın

Küçük banyonuzun daha ferah gözükmesi için daha minimal mobilyalar ve daha ferah renkler kullanmaya özen gösterin. Koyu tonlardan kaçının. Gereksiz eşyalar kullanmak yerine size alan kazandıran çok yönlü mobilya tercih edin.

Banyo dolabı seçerken, seçtiğinin dolabının, banyodaki tüm malzemelerinizi düzenli bir şekilde tutabileceğiniz özelliklerde olmasına özen gösterin. Temizlik malzemeleri, kişisel bakım ürünleri, havlu ve bornozlarını ayrı bir şekilde koyabileceğiniz alanların olması oldukça önemlidir.

Küçük Banyo Dekorasyonu Mobilya Rengi

Mobilya Rengi ile Duvar ve Zemin Rengini Uyumlu Yapın

Örneğin, 6m2 banyo dekorasyonu gibi bir ihtiyacınız var ve bu küçük banyoda harikalar yaratmak istiyorsunuz, zemin ve duvarda kullanacağınız beyaz tonla birlikte ahşap tonlarındaki kahverengi mobilyalar ile sade ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kahvenin soğuk tonları ve sarı ahşap renkli mobilyalar, beyaz renkler ile iyi birer ikili olmaktadır. Bunun yanı sıra antrasit renkte olan mobilyalarda küçük banyo dekorasyon fikirleri arasında son zamanlarda sık tercih edilmektedir.

Küçük Banyo Dekorasyonu Duşakabin

Buğusuz Camlı Kabinler Kullanın

6m2 banyo fikirleri ile yola çıktığınız bu güzel mimari dekorasyon işleminin sonucunda izlemeniz gereken son ancak en önemli adım ise duş kabinlerinde yapacağınız minik bir dokunuş. Birçok evde kullanılan klasik ve köşe kaplama stiline uygun duşa kabinler yerine, dip duvarı boylu boyunca kaplayan, buğu içermeyen bir kabin geçidi sayesinde Yağmur Ormanı tarzında duş sistemi, buğusuz berrak camlarla örülmüş bir duş geçidi, ahşap zemin, kahve mobilya bütünlüğüne son bir nokta atışı gerçekleştirecek, bütün bu yolculuğun sonunda derin ve dekoratif bir banyo sahibi olacaksınız.

Küçük Banyo Dekorasyonu Modelleri

6m2 Küçük banyo dekorasyon fikirleri edinmeniz için en beğendiğimiz banyo dekorasyonu modelleri arasından bir galeri oluşturduk. Minimal ve sade tarzlardaki bu dekorasyon modellerini inceleyerek sizde küçük banyonuzun dekorasyonu hakkında fikir edinebilirsiniz.

2020 Banyo Dekorasyonu Fikirleri
Küçük Banyo Dekorasyonu 2020
Küçük Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2020
Minimal 6m2 Banyo Dekorasyonu
6m2 Banyo Dekorasyonu Fikirleri
Modern 6m2 Banyo Dekorasyonu
Klasik Küçük Banyo Dekorasyonu
Modern Minimal Küçük Banyo Dekorasyonu

You may also like...