Mutfak Dekorasyonu İçin Size İlham Verecek 30 Endüstriyel Mutfak Modeli

Endüstriyel mutfak dekorasyonu, günümüzde oldukça popüler olan mutfak dekorasyonu modellerinden birisidir. Bu tarz aslında biraz zamanda yolculuk yapmak gibidir. Endüstriyel denildiğinde aklımıza sanayi gelebilir. Ancak bu tarz sanayi tipi mutfak dekorasyonu demek değildir.

Endüstriyel mutfak dekorasyonunda kullanılan ürünler genelde eski yıllarda kullanılmış ürünlere benzemektedirler. Daha çok ingiliz mutfak dekorasyonu tarzına yakın olduğunu söyleyebiliriz. Bizim kültürümüze çok yakın olmadığı gerçek ancak günümüzde artık farklı dekorasyon tarzları kabul edilebilir ve uygulanabilir durumdadır.

Endüstriyel Mutfak Dekorasyonu Mimari Bir Bakış Açısının Ürünüdür.

Endüstriyel tarzda bir mutfak istiyorsanız. İşe koyulmadan önce mutlaka bir mimari bakış açısına ihtiyacınız var demektir. Bu tarz dekorasyonlar büyük riskler taşımaktadırlar. Genellikle ticari mekanlarda kullanılmaktadır. Bunun nedeni ise konsept dekorasyon tarzı olmasından dolalyıdır.

Endüstriyel tarzda birbiriyle uyumlu olması gereken ürünlerin iyi seçilmesi gerekir. Bu tarz ürünleri seçtiğinizde yanında farklı bir dekorasyon tarzında ürün kullanmanız tavsiye edilmez. Örneğin, tabure olarak eski bar tabureleri kullanabilirsiniz ancak plastik sandalye yada daha modern mutfak sandalyeleri kullanmanız dekorasyonun bütünlüğü zedeler.

Avize olarak bakır avize modelleri yada ferforje avize modelleri kullanabilirsiniz. Zeminde ise beton görünümlü parke yada lamine parke tercihinde bulunabilirsiniz. Bunun yanı sıra daha ferah bir görünüm elde etmek istiyorsanız. Mermer görünümlü seramik modelleri arasından tercih yapabilirsiniz.

Endüstriyel Mutfak Dekorasyonu Resimleri

Taş Duvarın Etkisi

Endüstriyel tarzdaki bir mutfak dekorasyonunda duvarın görüntüsü oldukça önemlidir. Bunun nedeni bu tarz dekorasyon tarzlarında duvarın boyalı durması modern bir hava katmaktadır. Duvar beton görünümlü olması yada tuğla ve taş görünümlü olması mutfağın atmosferi daha ilgi çekici yapmaktadır.

Duvarlarınızda tuğla görünümü kazandırmak için kültür tuğlası kullanabilirken, doğal taş görünümü içinde kültür taşı ürünlerini tercih edebilirsiniz.Aynı zaman fiber taş paneller ve fiber tuğla panel ürünleri ile mutfak duvarınızı istediğiniz doğal taş görünümünü kazandırabilirsiniz.

Mutfak Dekorasyonu Resimleri

Ahşap Mutfak ile Zamanda Yolculuk

Ahşap mutfak malzemeleri Endüstriyel tarzda oldukça fazla kullanılır. Ahşap kullanılan mobilya ve dekoratif eşyalar genellikle bu tarz konsept dekorasyon tarzlarında oldukça güzel etkilere sahiptir. Endüstriyel dekorasyon tarzında ise ahşap ürünler farklı alanlarda karşımıza çıkmaktadır.

Mutfak tezgahında masif tezgah kullanımı yada mutfak masasında gerçek masif mutfak masası kullanımı endüstriyel dekorasyon tarzında görebileceğiniz ürünlerdir. Bunun yanı sıra zeminde lamine yada masif parke kullanımı da oldukça sık tercih edilmektedir.

2020 Endüstriyel Mutfak Dekorasyonu
Endüstriyel Mutfak Dekorasyon Modelleri

Endüstriyel Mutfak Dekorasyonu

Sizlerin ilham alması için en güzel endüstriyel mutfak dekorasyonu örneklerini bir araya getirdik. Evinizde yada ticari mekanınızda endüstriyel dekorasyon tarzını uygulamak istiyorsanız mümkün olduğunca fazla modeli incelemenizi tavsiye ederiz. Modelleri inceledikçe göz aşinalığınız olacak ve nerede hangi ürünün kullanmanın bu tarz için daha uygun olacağını göreceksiniz. Ancak bu tarz bir mutfağa sahip olmak istiyorsanız mutlaka bir mimar desteği almanızı öneririz.

Endüstriyel Mutfak Dekorasyon Modelleri 2020
Endüstriyel Mutfak Dekorasyon Tarzı
Endüstriyel Mutfak Dekorasyonu
Endüstriyel Mutfak Dekorasyonu Modelleri
Endüstriyel Mutfak Modelleri
Endüstriyel Mutfak Örnekleri
Mutfak Dekorasyon Modelleri
Mutfak Dekorasyon Örnekleri 2020
Mutfak Dekorasyon Tarzları
Mutfak Dekorasyonu Endüstriyel Mutfak
Mutfak Dekorasyonu Modelleri 2020

You may also like...