Avize Seçimi Bir Evin En Önemli Aksesuarlarındandır

Zarif avizeleri birbirinden ayıran özelliklerden biri de kullanılan malzemedir. Aydınlatma ürünlerinin imalat aşamasında sıklıkla kullanılan malzemeler ahşap, hasır, cam, bambu, metal, krom ve bakırdır. Ahşap avizeler doğal ve çevre dostudur. Ahşap benzeri özelliklere sahip bambu avizeler de vardır. Bu tür modeller, ahşap muadilleri gibi doğaya zarar vermez. Aynı zamanda bambu ve hasır deformasyona karşı oldukça dirençlidir. Bu özelliklere sahip ahşap avizeler de uzun kullanım ömrünü vadediyor. En popüler avize malzemelerinden biri metaldir. Metal ve krom avizeler düşme, çarpma ve darbe gibi olumsuz durumlara karşı dayanıklıdır.

Aynı zamanda, yüksek sıcaklıklara dayanabilen krom ve metal ile kaplanmış olan avizeler, kullanıcıya güvenlik getirmektedir. Aynı kategoride sayılabilecek bir diğer malzeme ise bakırdır. Bakır avize üretiminde kullanılan dayanıklı malzeme, şeklini uzun süre korur. Bakır avizeler klasik bir görünüme sahiptir. Bu nedenle özellikle dış mekanlarda sıklıkla tercih edilirler.

Krom Avize Modeli
Metal Avize Modeli
Bakır Avize Modeli

Tamamen Cam Avizelerin Tasarımda Yarattığı Fark

Cam avizeler ise kaliteli üretim malzemelerinin yanı sıra zarif tasarım detaylarıyla da dikkat çekiyor. Sürdürülebilirlik ve çevre gibi kavramların büyük önem taşıdığı günümüzde el yapımı avizeler en popüler olanlar arasında. Bu modeller genellikle tek parça üretildiği için oldukça değerlidir. El yapımı avize imalatında tercihe göre ampul, jüt, ip ve ahşap kullanılabilir. https://www.madamecoco.com/avizeler/ adresinden avize modellerine bakabilirsiniz.

Cam Avize Modeli
Ahşap Avize Modelleri
Bambu Avize
Bambu Avize Modeli
Hasır Avize Modeli
Modern Yaprak Avize

You may also like...