Buz Gümüşü Rengi Duvar Boyası Renk Kodu ve Uyumlu Olduğu Renkler

Buz gümüşü rengi, modern dekorasyon anlayışında sıkça karşımıza çıkan trend duvar boyası renkleri arasındadır. Zira buz gümüşü gri duvar boyası renklerinden en çok tercih edilenidir. Evlerinizin bir çok alanında bu rengi tercih edebilirsiniz. Ancak bu renk gri renk ailesinden olduğu için uygulandığı odada soğuk bir dekorasyon havası yaratmaktadır. Bu nedenle buz rengi kullanılan alanlarda dekorasyona sıcaklık katması için mobilya ve aksesuarlarınızda canlı renkleri tercih etmeniz daha iyi olacaktır.

Buz Gümüşü ile Uyumlu Renkler

Buz gümüşü ile uyumlu renkler arasında bizce ilk sırada hardal rengi gelmektedir. Özellikle sarının tonları buz grisi ile harika bir ikilidir. Buz grisi daha sade dekorasyon anlayışı ile birlikte tercih edilir. Pantone renkler ile iyi bir uyum içerisindedir. Sarı, kahverengi,pudra rengi,turkaz ve yeşil renklerinin pantone tonları ile birlikte kullanılabilir. Mobilya ve aksesuar renklerini bu tonlarda tercih edebilirsiniz.

Dyo Buz Gümüşü Rengi ile Boyanan Evler

Boya markalarınn kartelaları arasında buz gümüşüne sahip tek marka Dyo boyadır. Buz rengi duvar boyası dyo boya ile özleşmiştir. Diğer markaların bu renge yakın farklı isimlerde boya renkleri vardır. Zira boya markaları rakiplerinin kullandıkları isimleri kullanmamaya özen gösteririr. Ancak istisna durumlar vardır. Buz Gümüşü Renk Kodu Dyo Su Bazlı İç Çephe Kartelası 7565 Buz Gümüşüdür.

https://dekoratif.dyo.com.tr/renkler/ic-cephe-renklerimiz adresinden Gri/Beyaz tıklayarak bu renge ulaşabilirsiniz.

Filli Boya Buz Gümüşü Rengi

Filli boyanın gri renk kartelasında bu renk isminde bir gri duvar boyası rengi bulunmamaktadır. Ancak bu renk tonuna yakın gri renk ailesine ait Andezit renkleri bulunmaktadır. Filli boyada, buz grisi rengini kullanmak istiyorsanız bu renklere göz atabilirsiniz.

Marshall Buz Gümüşü Rengi

Marashall boyanın renk kartelasında buz girisi duvar boyası rengi bulunmamaktadır. Zira bu renk dyo boyanın rengidir. Marshall boyanın bu renge en yakın kartelasını şu linkten inceleyebilirsiniz: https://www.marshallboya.com/tr/renk-paletleri/filters/h_Cool%20neutral

Polisan Buz Gümüşü Rengi

Polisanın gri renkler ile ilgili çok güzel bir kartelası olmasına rağmen renkleri arasında buz grisi bulunmamaktadır. Ancak https://www.polisan.com.tr/fikir-atolyesi/e-kartela adresindeki grinin 20 tonu renkleri arasında bu renge en yakın rengi tercih edebilirsiniz.

Dyo Buz Gümüşü Yorumları

Bu renk üzerine yapılan genel yorumlar istenilen sonuçtan farklı bir sonuç çıktığı ile ilgilidir. https://www.sikayetvar.com/dyo-boya/buz adresinden şikayet yorumlarını inceleyebilirsiniz. Zira bu tarz sonuçların çıkması normaldir. Çünkü gri renk ailesinden gelmektedir. Bu renkler bazı şartlar sağlandığında istenilen sonucu en iyi şekilde ortaya çıkarmaktadır. En önemli etkenlerden biriside boyanan duvarın mevcut renginin ne olduğudur. İstenilmeyen bir sonuçla karşılaşmamak için mutlaka dyo boyanın kullanım bilgisinde yer alan şartları yerine getirdiğinizden emin olunuz. Eğer duvar boyama konusunda yeterli bilgi ve tecrübeye sahip değilseniz bir uzman yardımı almanız olacaktır. Ayrıca şunu unutmamanız gerekiyor. Duvar renkleri farklı kelvin değerlerine sahip aydınlatma sistemlerinde farklı sonuçlarda gözünüze yansıyabilir.

You may also like...