Ahşap Bahçe Çiti Bahçe Duvarlarında Ahşap Görünümü

Ahşap bahçe çiti, günümüzde bahçe dekorasyonu konularında etkili bir yere sahip. Bahçenizin dışarıdan görünmesini sağlayan ahşap bahçe çiti modelleri aynı zamanda da dekoratif görünümü ile bahçenize değer katmaktadır.Bir çoğumuz müstakil evlerde oturmuyor. Genelde sıkışık şehir yaşantısı içinde apartmanlarda oturuyoruz. Ancak müstakil evi olan ve bahçesi olanlar için bir gizlilik sorunu mevcut. Bahçede yoldan geçenlerin gözlerinden uzak olmak için bir takım önlemler alınması gerekiyor. Ahşap bahçe çitleri ise bu önlemlerden biri olarak seçenekler arasında yer alıyor.

Beyaz Ahşap Bahçe Çiti

Ahşap Bahçe Çiti Modelleri

Sizler için en beğendiğimiz ahşap bahçe çiti modellerini bir araya getirdik. İlham almanız için ne kadar fazla bahçe çiti modeli incelerseniz sizin için o kadar iyi olacaktır. Ülkemizde ahşap çitler hazır olarak satışı çok fazla değildir. Bu nedenle bu işi yapan bir marangoz yada bahçe çiti işine odaklanmış kişiler ile irtibata geçmeniz gerekecektir. Bahçe çiti modelleri çok zor değildir. Bir çok marangoz gösterdiğiniz modeli yapabilecek yeteneğe sahiptir.

Model seçerken ve yaptırırken dikkat etmeniz gereken en temel özelliklerden birisi ise seçtiğiniz ahşabın suya karşı dirençli bir hale getirilmesidir. Ahşabın içindeki ağaçın öz suyu çıkarılmış olmasına dikkat edin. Bu işlem için ahşabın fırınlanması ve emprene işleminden geçirilmesine dikkat edin. Emprenye ile ahşabın içerisindeki mantar ve tahta kurusu gibi bakterilere karşı önlem alınmaktadır. Bu ahşap bahçe çitini uzun yıllar kullanmanız için gerekli bir teknik özelliktir.

Beyaz Bahçe Çiti Modeli

Beyaz Bahçe Çiti

Ahşap bahçe çitlerini kolayca farklı renklere boyayabilirsiniz. Genelde ahşabın kendi rengi yada beyaz renk sıkça tercih edilmektedir. Beyaz renk bahçenin yeşil renk tonu ile gayet güzel bir uyum sağlamaktadır. Ayrıca beyaz renk temizliğin göstergesi ve ferah bir görünüm kazandırdığı için sıkça tercih edilir.

Beyaz Ahşap Bahçe Çiti Modelleri
Beyaz Ahşap Bahçe Çiti Modeli

Dekoratif Ahşap Bahçe Çitleri

Farklı görünümlerde dekoratif ahşap bahçe çiti ürünleri üretilebilmektedir. Tamamen sizin hayal gücünüze ve bahçe çiti yapacak olan arkadaşların yeteneğine bağlı bir durumdur. Bahçe dekorasyonunda dekoratif bahçe çitleri bahçenin görüntüsünü daha ilginç bir hale getirdiği gibi bahçenize de değer katmaktadır.

Dışarıdan evinizi yada iş yerinizi gören kişiler bahçe çitinin farklı görüntüsünden etkilenmekte ve daha dikkatli bir şekilde bakmaktadır. Bu özellikle restaurant ve cafe gibi ticari işletmelerde güzel bir reklam yöntemlerinden biridir. Dış görünüşünüz ile fark yaratıp ikon haline getirebilirsiniz.

Ahşap Bahçe Çiti Modeli 2021
Ahşap Bahçe Çiti Örnekleri 2021
Bahçe Çiti Modelleri 2020
Bahçe Çiti Modelleri

Bahçe Çitleri İle Gizlilik Sağlayın

Bahçe çitlerinin en büyük özelliklerinden birisi dışarıdan bahçenizin görünmesini engellemektir. Ahşap bahçe çitleri ile bunu farklı tarzlarda ve büyüklükte yapabilirsiniz. Ahşap plastik bahçe çiti ve ferforje bahçe çitine göre uygun fiyatlıdır. Ayrıca sonrasında söküp, değişiklik yapmak oldukça kolaydır. Ferforjelerde kaynak işlemi olduğu için bu işlem maliyetli ve zahmetlidir. Plasik bahçe çitleri ise fabrika çıkışından başka bir işlem yapılmamaktadır.

Gizliliğinizi sağlarken bahçenizin nasıl görünmesini istediğiniz tamamen size kalmış durumdadır. İsterseniz düz ahşap rengini kullanabilirsiniz. İsterseniz ahşap çit üstüne boya yardımı ile farklı dekoratif desenler çizebilirsiniz. Ahşap çitler size bu imkanı sağlar. Ayrıca ahşap çitler yardımı ile bahçenizi de ortadan bölebilirsiniz. Size bu imkanı sağlayan paravan şeklinde hazır çitler bulunmaktadır.

2021 Ahşap Bahçe Çiti Modelleri
Bahçe Çiti Modeli 2020
Ahşap Bahçe Çiti Modeli
Ahşap Bahçe Çiti Örnekleri
Ahşap Bahçe Çiti Resimleri
Ahşap Bahçe Çiti Modelleri 2021
Ahşap Bahçe Çiti Modelleri 2020
Ahşap Bahçe Çiti Modeli
Ahşap Bahçe Çiti Modeli
Ahşap Bahçe Çiti Modeli
Ahşap Bahçe Çiti Modeli
Ahşap Bahçe Çiti Modeli

You may also like...