Çim Duvar ile Bahçe Duvarlarınızı Güzelleştirin

Çim duvar, bahçelerin duvarlarında doğal bir görünüm yaratmak için kullanılan dekoratif bir üründür. Çim çit, olarak da bilinmektedir. Kullanılan malzeme yapay plastik esaslı bir malzemedir. Bu nedenle mevsimliktir. Yağmur yada güneşten etkilenmez. Dört mevsim yeşillikler içerisinde duvar görünümünü size sağlar.

2020 Çim Çit Modelleri

Çim duvar uygulaması oldukça basittir. Farklı yöntemler ile uygulamaları mevcuttur. Önemli olan ise çim çitin montajının yapılacağı yerin iskeletinin sağlam olmasıdır. Nedir bu iskelet diye soracak olursanız. İskelet olarak isterseniz bir demir profiller kullanabilirsiniz. İsterseniz belirli aralıklar ile profilleri sabitleyerek tel çekebilir ve yapay çim görünümlü malzemeyi bu tellere tel yardımı ile yada başka sabitleme araçları ile sabitleyebilirsiniz.

Bahçe Çim Çit Modeli

Çim çitler, hafif ürünlerdir. Duvar üstüne yada sadece profillerden oluşturulan tellere montajı yapılabilir. İsterseniz beton duvara bile çim duvar görünümü kazandırabilirsiniz. Ancak bu duvar sadece görünüm amaçlar.Güvenlik için daha sağlam bir çim görünümü istiyorsanız eğer ferforje bahçe çiti ile birlikte kullanabilirsiniz.

Çim Duvar Modelleri 2020

Çit çitler, kafe ve restaurantların bahçe duvar duvarlarında oldukça sık tercih edilir. Bu tarz mekanların bahçelerinde yemek yenilebilir olmaktadır. Dışarıdan bakışların olması yemek yiyen insanları rahatsız edebilmektedir. Aynı zamanda alkollü restaurantların dışarıdan gözükmemesi gerekmektedir. Bu nedenle hem dekoratif bir görünümü olan, hemde kolay uygulanabilir çim duvar modellerini tercih etmektedir.

Çim Duvar Modelleri

Okul ve kreş gibi çoçukların olduğu eğitim kurumlarında sıklıkla tercih edilmektedir. Bahçelerinde çoçuklar için yeşil bir alan yaratmak isteyen kurumlar hem çoçuklara zarar vermeyecek olan hemde görünüm itibariyle dekoratif olan ürün tercih etmek isterler. Bu özellikleri en iyi karşılayan ürünlerden biriside çim duvardır. Gerçek bitkiler kullanarak bu görüntüyü elde etmek oldukça zor ve maliyetlidir. Bu nedenle yapay yaprak çimler yada yapay sarmaşık görünümlü malzemeler kullanılarak istenilen görüntü elde edilmektedir.

Çim Duvar Modeli

Müstakil evi olan ancak komşusu ile birbirine çok yakın olanların genel yakındıkları konulardan birisi evlerin birbirine çok yakın olduğu ve bazı zamanlar kendilerini rahat hissedememeleridir. Bahçede size ait bir alan yaratmak istediğiniz çim duvar size dekoratif bir sınır çekmenizi sağlayacaktır. Daha güvenli olmasını istediğiniz durumlarda çim çit üzerine jiletli tel uygulaması yaptırabilirsiniz.

Çim Duvar Bahçe İçin

Çim Duvar Modelleri

Sizler için en güzel çim duvar modellerini bir araya getirdik. Farklı mekanların bahçe dekorasyonunda kullanılan çim çit örneklerini inceleyerek daha iyi fikir edinebilirsiniz. Farklı ürün seçenekleri mevcut. Ancak burada karar tamamen size kalmış durumdadır. İsterseniz bir kaç yapay çim ve sarmaşık görünümünü birbiriyle kullanarak da istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz. Uygulaması oldukça kolay ve zahmetsiz bir üründür.

Çim Duvar Modelleri
Çim Çit Modelleri 2020
Çim Çit Modelleri
Çim Çit Modeli
Çim Çit Fiyatları 2020
Çim Çit Fiyatları
Bahçe Yaprak Çit
Bahçe İçin Çim Duvar Modelleri
Bahçe İçin Çim Duvar Modeli
Bahçe İçin Çim Duvar
Bahçe İçin Yaprak Çit Duvar
Bahçe Çim Duvar Örnekleri
Bahçe Çim Duvar Modelleri

You may also like...