Endüstriyel Dekorasyon Tarzıyla Dekore Edilen Harika Banyo Modelleri

Endüstriyel banyo dekorasyonu, sıradan banyo görünümünün dışına çıkmak isteyenlerin tercih edebileceği banyo modelleri arasında kendini gösteriyor. Özellikle otel gibi konsept dekorasyona sahip olan ticari işletmeler için harika detayları içinde barındırıyor. Zira bu tarz alanlarda etkileyici ve akılda kalıcı görünümler tercih edilmektedir.

Endüstriyel tarza sahip banyolar evlerinde konsept tasarım isteyenlerinde tercih edebileceği banyo tasarımlarıdır. Endüstriyel tarz sıradan banyolardan çok farklı bir görünüme sahiptir. Eğer daha önceden endüstriyel tarza sahip bir alanda bulunmadıysanız yadırgayabilirsiniz. Ancak son yılların trend tarzlarından birisi olduğu söylemek isteriz.

Banyo Dekorasyonu Modelleri

Endüstriyel Banyo Tarzında Bakır Tercihi

Bakır görünümlü ürünler endüstriyel tarzda sıkça tercih edilir. Özellikle bakır görünümlü musluk ve aydınlatma ürünlerini kullanılmaktadır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bu ürünlerin diğer aksesuarlar ile birlikte uyumlu olmasıdır. Banyonuzda kullanacağınız raflarıda bakır renge sahip ürünlerden yapabilirsiniz.

Banyo Dekorasyonu Modeli

Endüstriyel Banyo Dekorasyonu İçinde Ahşap Kullanımı

Bu tarzda genellikle demir ve bakır görünümlü ürünler sıkça tercih edilsede ahşap kullanımıda oldukça yaygındır. Özellikle ahşap lavabo modelleri endüstriyel banyo tarzında kullanılan önemli aksesuarlardan birisidir. Ahşap sadece aksesuar olarak değil zemin ve tavan döşemesi olarakta kullanılmaktadır. Banyo yer döşemesinde ahşap görünümü yakalamak için parke görünümlü seramikler tercih edilmektedir.

Banyo Dekorasyonu 2022
Banyo Dekorasyon Modelleri

Endüstriyel Tarza Sahip Banyolarda Taş ve Tuğla Duvar Modelleri

Bu tarza sahip olan banyolarda genellikle taş ve tuğla duvar kaplamaları kullanılmaktadır. Taş ve tuğla duvar görünümü endüstriyel tarz ile bütünleşmiştir. Banyo duvarlarında bu görünümü farklı materyaller kullanarak elde edilmektedir. Bunların başında kültür taşı ve kültür tuğlası gelmektedir. Kültür taşı banyolarda istediğiniz doğal görünümü çok iyi yansıtmaktadır. Ayrıca endüstriyel tarzın içinden geldiği için istenen o havayı size en iyi şekilde sağlamaktadır.

Daha geniş ve uzun yüzeye sahip olan duvarlarda fiber duvar panelleri de tercih edilebilir. Fiber paneller diğer ürünlere göre biraz daha ağırdır. Bu nedenle montajının yapılabilmesi için duvara sabitlenmesi gerekmektedir. Ancak 3d görünümü ile duvarlarda gerçek doğal taş görünümünü size en iyi şekilde vermektedir.

Doğal taşlar, aklınızda gelen seçenekler arasında yer alabilir. Ancak endüstriyel tarz ile rustik dekorasyon tarzını karıştırmamak gerekmektedir. Bu tarz daha çok 1800'li yılların içerisinde barındırdığı materyalleri benimsemektedir. Patlatma taş yada mermer gibi ürünler bu tarza çok uzaktır.

2022 Banyo Modelleri
Modern Endüstriyel Banyo Modeli

Minimal Tarz ile Endüstriyel Tarzın Harika Uyumu

Endüstriyel banyo dekorasyonunu diğer tarzlar ile birlikte kullanılmaya çok müsait değildir. Kendi başına baskın hatlara sahiptir. Ayrıca endüstriyel tarza sahip olan aksesuarlar diğer banyo tasarımları kullanılmaya çok müsait değildirler. Ancak minimal banyo tasarımları bu tarz ile harika bir uyum içerisinde olduğunu düşünüyoruz.

Minimal banyo tasarımlarında sıkça tercih edilen metro banyo fayansları endüstriyel tarza sahip banyolarda da harika bir görünüm ortaya çıkarıyor. Bunun yanı sıra beton görünümlü duvarlar her iki tarzında vazgeçilmezleri arasında kendini gösteriyor. Zira aksesuar seçimleride iki tarz ile birlikte kullanılabilir.

Sonuç olarak bu iki tarzı birleştirerek aslında modern görünüme sahip endüstriyel banyo modelleri oluşturmak mümkündür. Çünkü minimal tarz modern çizgileri içerisinde barındırır. Günümüzün trendleri arasında olan bu iki tarzı birleştirerek daha soft görünümler elde etmek mümkündür.

Minimal Banyo Modelleri
Endüstriyel Tarz Banyo Modelleri
Farklı Tarzlarda Banyo Modelleri
Endüstriyel Minimal Banyo Modeli
Endüstriyel Banyo Modelleri 2022
Endüstriyel Banyo Modelleri
Endüstriyel Banyo Modelleri 2021
Endüstriyel Banyo

Beyaz Banyo Fayans Modelleri ve Siyah Aksesuarlar ile Banyoda Kontrast Oluşturun

Banyonuzun endüstriyel tarzı kullanıp, modern çizgiden çıkmamak için yapabileceğiniz en iyi çözümlerden birisidir. Beyaz ve siyah mükemmel bir uyuma sahiptir. Banyo modellerinde bu zıtlık sıkça tercih edilmektedir. Mimarların en çok sevdiği ikililerden birisi olduğu söyleyebiliriz.

Beyaz Banyo Modelleri
Banyo Modelleri Endüstriyel
Banyo Dizaynı 2022
Banyo Dekoru 2022

You may also like...