Bohem Dekorasyon Tarzı ile Ruhunuzu Özgür Bırakın

Bohem dekorasyon tarzı kendine ait özgür bir stili olan, birbirine zıt giden farklı renkleri içerisinde barındırabilen rahatlığın ön planda olduğu dekorasyon tarzıdır. Bohem tarzı dekorasyon genellikle, etnik dekorasyon tarzı ile çok karıştırılır.

Etnik dekorasyon belirli bir kültüre yada yöreye ait dekoratif ögeler kullanılarak ortaya çıkan dekorasyon tarzıdır. Belirli çizgileri ve kalıpları vardır. Bohem tarzı dekorasyonda ise hiç bir çizginiz yada kalıbınız yok. Sizin ruhunuzu doyuracak gözünüze hoş gelecek her şeyi kullanabilirsiniz. Farklı dekorasyon tarzlarını bir arada kullanabilirsiniz. Ancak bohem tarz ile uyumlu olmayacak klasik, avangard ve elegant tarzlarını kullanmamanızı öneririz. Bu tarzlar kendi içerisinde oldukça fazla çizgi barındırıyor.

Bohem Ev Dekorasyon Tarzı

Bohem Tarz Ev Dekorasyonu

Bohem tarzı bir ev dekorasyonu düşünüyorsanız, ortalığı toplamak ile derdiniz olmaması gerekiyor. Bohem dekorasyon tarzının aynı zamanda bir yaşam biçiminin yansıması olduğunu unutmayın. Eğer ruhunuz özgür değilse bu dekorasyon tarzını evinizde yaşatmaya çalışmayın.

Bohem tarzı dekorasyonda farklı renkleri bir arada kullanabileceğiniz gibi sadece tek renkleri kullanarak da istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz. Siyah ve beyaz renkleri birbiriyle dengeli bir şekilde kullandığınız yin yang dengesini ortaya çıkarabilirsiniz.

Bohem Salon Dekorasyonu

Bohem Dekorasyon Tarzı Mobilya

Bohem tarzı mobilyalar satın almak için yüksek ücretler veriyorsanız eğer emin olun bu dekorasyon tarzını ve felsefesini hiç anlamamışsınız demektir. Bu tarzın özünde kullanılmayacak olanı, kullanabilir hale getirmek var. İnsanların kullanmayı düşünmediği ikinci el, eskimiş yada salaş mobilyalar ile küçük dokunuşları yaparak kendi sanatınızı ortaya çıkarabilirsiniz.

Bohem tarzı mobilyalar, genelde eskitme ve etnik dekorasyon tarzları ile aynı havayı taşımaktadır. Örneğin sehpa olarak eskitme ahşap sehpa kullanabilirsiniz.

Bohem Dekorasyon

Bohem Ev Eşyaları

Çok fazla düşünmenize gerek yok, sadece sizi özgürlüğe ve istediğiniz rahatlığa kavuşturacak eşyaları seçmeniz yeterli olacaktır. Aydınlatma için mumları unutmayın. Bunun yanı sıra odanın güzel bir havası olması için tütsü kullanabileceğinizi hatırlayın.

Bohem Dekorasyon Tarzı
Bohem Duvar Aksesuarları

Bohem Dekorasyon Tarzı Kırlent ve Puf Minder

Koltuklarınız klasik boğucu renklerden ziyade daha canlı renklerde kullanabileceğinizi hatırlayın. Eğer koltuk rengi olarak sade renkleri tercih ettiyseniz kırlentleriniz de odaya enerji getirecek renkli kırlentleri kullanabilirsiniz.

Rahat oturmak için puf minderleri tercih edebilirsiniz. Bohem dekorasyon tarzı ile uyumlu olan puf minderleri etnik motiflere sahip kılıflar kullanabilirsiniz.

Bohem Tarzı Salon Dekorasyonu

Armut Koltuk yada Hasır Koltuk

Bohem tarzı berjer arıyorsanız bir yanlışınız var demektir. Bohem tarzı dekorasyonda klasik berjer gibi oturma mobilyalarını göremezsiniz. Bunun yerine armut koltuk yada hasır koltukları tercih edebilirsiniz.

Hasır koltuk ile beraber istediğiniz tarzda minder tercihinde bulunabilirsiniz. Hasır koltuk için örgü battaniyede tercih edebilirsiniz. Burada kahvenizi yudumlayarak keyifle en sevdiğiniz kitabı okuyabilirsiniz.

Bohem Tarzı Mobilya
Bohem Ev Eşyaları
Bohem Minder

Bohe Tarzı Duvar Aksesuarları

Bu dekorasyon tarzında duvarları çok etkin bir şekilde kullanabilirsiniz. Farklı dekoratif duvar aksesuarlarını kullanarak duvarınızda isteğinize göre bir kombin yapmanız mümkün. Örneği sadece hasır şapkaları kullanarak duvarınızı süsleyebilirsiniz.

Yada duvarınız için farklı kültürlere ait rengarenk tabakları kullanarak bir duvar dekorasyonu yapabilirsiniz. Bohem tarzında bir kültürden ziyade birden fazla kültüre yer vermek daha iyi sonuçlar almanızı sağlar. Seyehat ettiğiniz ülkelerin yada şehirleri ifade eden tablo yada aksesuarları duvarınızda aksesuar olarak kullanabilirsiniz.

Bohem Dekorasyon Fikirleri
Bohem Dekorasyon Tarzı
Bohem Duvar Aksesuarları
Bohem Dekorasyon Fikirleri
Bohem Dekorasyon Fikirleri
Bohem Dekorasyon Fikirleri
Bohem Duvar Aksesuarları
Bohem Dekorasyon Tarzı

Bohem Dekorasyon Tarzı Aydınlatma

Bohem tarzda avize modeli arıyorsanız ilk bakmanız gereken makrome avize modelleri olmalıdır. Makrome ipi kullanarak el emeği ile yapılan bu avizeler bohem tarzı ile oldukça uyumludur.

Bohem Dekorasyon Tarzı Avize
Bohem Dekorasyon Tarzı Aydınlatma
Bohem Dekorasyon Tarzı
Bohem Dekorasyon

Bohem Yatak Odası Dekorasyonu

Rahatığın ve özgür yatak odası dekorasyonu arıyorsanız bohem tarzı sizin için biçilmiş kaftan diyebiliriz. Etnik yada psyhedelic desenlere sahip yastıkları kullanabilirsiniz. Yatak örtüsü olarak farklı kültürlerin desenlerini tercih edebilirsiniz. Örneğin kızıl dereli bir kabilenin yöresel örtüsünü kullanabilirsiniz.

Bohem Yatak Odası

Bunun yanı sıra duvarlarınızda hasır örgü duvar aksesuarları kullanabilirsiniz. Tül ile yatağınızın üzerine farklı bir atmosfer sağlayabilirsiniz. Yatağınızın üstünde size özel farklı aydınlatma ögelerine yer verebilirsiniz. İyice sabitlenmiş olmasına ve düştüğünde size zarar vermeyecek tarzda olmasına dikkat edin.

Bohem Tarzı Yatak Odası
Bohem Dekorasyon Tarzı Yatak Odası

You may also like...