Palet Kullanılarak Yapılan Harika Palet Dekorasyon Fikirleri

Palet dekorasyonu, son zamanların trend dekorasyon fikirlerinden birisidir. Paletler bildiğiniz üzere yük taşımacalığı alanında kullanılmaktadır. Ağır yüklerin forklift ile taşınabilmesini sağlayan malzemelerdir. Daha ucuz olması için genellikle ahşap kullanılarak palet üretimi yapılmaktadır. Nitekim ahşap kullanılarak üretilen bu paletler daha sonrasında dekoratif amaçlar için kullanılmaktadır.

Palet Dekorasyon Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Palet ile dekorasyon ürünü yaparken dikkat edilmesi gereken bir konu vardır. Bu konu palet üretiminde kullanılan ahşapların daha önceden fırınlanıp fırınlanmadığıdır. Bunun yanı sıra ahşapların suya karşı dayanıklı olması için koruyucu işlemlerden geçirilip geçirilmediğide son derece önemlidir. Zira bu işlemlerin yapılmadığı ürünler bina dışında kullanılması durumunda su ve nemden etkilenecek ve çürüyecektir. Ayrıca diğer bir sorun ise bünyesinde böcek ve bakteri barındırmaya müsait olacaktır. Tahta kurusu gibi canlıların yaşamasına uygun bir bünyede olduğu için uzun yıllar dayanıklı olmayacaktır.

Sizlere ilham vermesi için palet ile yapılan eşyaları bir araya getirdik. Paletler size bir zemin oluşturmanızı sağlamaktadır. Ne kadar güvenli olacağı yada dayanıklı olacağı tamamen size bağlıdır. Paletlerdeki çivilerin düzgün bir şekilde çıkarılması gerekmektedir. Bunun yanı sıra seçtiğiniz paletlerde kullanılan ahşapların kalınlığının taşıyabileceği yük kapasitesi bellidir. Bu teknik detayları göz ardı etmemenizi tavsiye ederiz.

İskandinav Tarzına Yakışır Palet Oturma Grubları

Palet kullanılarak oturma gurubu yapılır mı demeyin. Harika oturma grubu modelleri yapılabiliyor. Eğer tarzınız iskandinav ve minimalist dekorasyon tarzına yakınsa mutlaka hoşunuza gidecektir. Üstelik palet ile oturma grubu yapmak için çok fazla efor sarf etmenize de gerek yok. Zira tek yapmanız gereken paletleri istediğiniz şekilde sıralamaktır. Bunun yanı sıra daha konforlu bir oturma için sünger yardımı ile oluşturacağınız minderleri üzerlerine koymak olacaktır.

Paletten Ev Dekorasyon
Paletten Dekorasyon Modelleri
Paletten Dekorasyon Fikirleri 2021
Palet Ev Dekorasyonu 2022

Bahçenizde Keyifle Oturabileceğiniz Palet Sandalyeler

Bahçenizde kullanacağınız sandalyelerin güneşe karşı dayanıklı olması gerekir. Ancak güneşe karşı dayanıklı olan plastik ve rattan ürünler oldukça pahalıdır. Ayrıca bu ürünlerin suya ve darbelere karşıda dayanıklı olması oldukça önemlidir. Mevsimler arasındaki değişimlerden etkilenmeyen, bahçenizden hiç almadan her mevsim rahatlıkla kullanabileceğiniz bir bahçe sandalyesi oldukça maliyetlidir. Palet kullanarak daha uygun fiyatlara bahçenizde keyifle zaman geçirebileceğiniz sandalyeler yapabilirsiniz.

Paletten Dekorasyon
Palet Dekorasyon

Bahçenizde Ahşap Salıncak Keyfini Yaşayın

Paletleri kullanarak çok kolay bir şekilde bahçe salıncağı yapabilirsiniz. Ayrıca bahçe salıncağı için çok fazla para harcamanızda gerekmiyor. Size gerekli olan malzemeler salıncak için sağlam bir urgan ip ve kullanılamayan paletler. Eğer salıncağınızın daha sağlam olmasını istiyorsanız ip yerine zincir tercihinde de bulunabilirsiniz. Ancak bize sorarsanız ip urgan daha uyumlu bir görünüm sağlıyor.

Palet Ile Bahce Dekorasyonu Fikirleri
Palet Salincak Fikirleri

Bahçeniz İçin Düzenleyiciler Oluşturun

Müstakil evlerininde bahçesi olanlar bir şeyi çok iyi bilirler. Eğer malzemeleri saklamak için bir malzeme dolabına sahip değilseniz. Malzemeleriniz sürekli kaybolur ve onlara ihtiyacınız olduğunda genellikle en son nerede ihtiyacınız olduğunu hatırlamanız gerekmektedir. Palet kullanarak bahçenizde bahçe aletlerinizi organize edebileceğiniz işlevsel raflar ve dolaplar yapabilirsiniz.

Paletten Duvar Tasarimlari

Palet Dekorasyon Fikirleri Arasındaki En İyisi Orta Sehpa

Şüphesiz paletler ile yapabileceğiniz en iyi fikirlerden birisi orta sehpa yapımıdır. Zira paletlerin yapısı orta sehpa yapımına oldukça uygundur. Bunun yanı sıra paletlerin ölçüleri genellikle orta sehpalar ile aynı boyutlardadır. Ev içinde yada bahçede kullanabileceğiniz harika palet orta sehpası yapabilirsiniz. Sizlerin ilham alması için birbirinden güzel palet orta sehpa modellerini bir araya getirdik.

Paletten Ev Dekorasyonu
Paletten Dekor Fikirleri
Paletten Dekor
Paletten Balkon Dekorasyonu
Palet Ev Dekorasyonu
Palet Dekorasyon Modelleri
Palet Dekorasyon Fikirleri
Palet Duvar Dekorasyonu

Ahşap Bir Yatak İçin Palet Kullanın

Minimal tarzda, ahşap bir yatak istiyor ve sınırlı bir bütçeye sahipseniz. Çok hoşunuza gidecek bir fikrimiz var. Özellikle iskandinav ve bohem dekorasyon tarzında sıkça gördüğümüz palet yatak modellerini deneyebilirsiniz. Normal bir ahşap yatak fiyatına göre oldukça bütçe dostudur. Ayrıca hızlı ve basit bir şekilde harika bir yatağa sahip olabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken en önemli etkenlerden birisi çivilerin özenli bir şekilde çıkarılmış olmasıdır. Ayırca daha düzgün bir görünüm için paletlerin köşelerinin iyi bir şekilde zımparalanmış olmasıdır. Bu işlemler sağlığınız için oldukça önemlidir. Daha uzun kullanım için ahşap koruyucu ve vernikle boyama işlemi yapmanızı öneririz. Ayrıca ahşap paletleri su bazlı boyalar ile istediğiniz renge boyayabileceğinizi unutmayın. Özellikle su bazlı diyoruz çünkü kimyasal boyalar kokacağı için rahatsızlık verebilirler. İham almanız için palet ile yapılan yatak modellerini inceleyin.

Palet Yatak Modeli
Palet Ile Yatak
Paletden Yapilan Yatak Modelleri
Palet Dekorasyonu Yatak

Balkonlarda ve Bahçelerde Ahşap Çiçeklik

Bahçe ve balkon duvarlarında harika bir görünüm sağlayan dikey çiçeklik modellerini paletler ile kolayca yapabilirsiniz. Paletlerin yapısı bunun için oldukça uygundur. Paletlerdeki aralıklara çiçek saksılarını sabitlemek için kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra paletleri duvara kolayca montaj edebilirsiniz.

Eğer paletlerdeki ahşapları kullanarak çiçek saksısı yapmayı düşünüyorsanız. Ahşapların fırınlanıp ve verniklenmiş olmasına dikkat ediniz. Yoksa zaman içerisinde yapmış olduğunuz saksı çürüyecektir. Bunun yanı sıra suyun tahliyesi için bir sistem yapmanız gerektiğini unutmayın çünkü ahşap suyu belirli derecede tutacak ve sonrasında salacaktır. Uzun süre suya maruz kalan ahşap zaman içerisinde şişme yapacaktır.

Paletten Bahce Ciceklik
Palet Bahce Dekorasyon Fikirleri
Palet Bahce Ciceklik

Palet Dekorasyon Fikri Bahçe Mobilyası

Yaz aylarının vazgeçilmezleri şüphesiniz bahçe mobilyalarıdır. Sıcak yaz aylarında evlerimizin içerisinde zaman geçirmek oldukça zordur. Ancak bahçede keyifle zaman geçirmek için bahçe mobilyaları oldukça önemlidir. Nitekim günümüzde bahçe mobilyaları oldukça pahalı ürünlerdir. Özellikle ithal ürünlerin fiyatlarının artmasından dolayı bahçe dekorasyonunda rattan mobilyalar yada iroko bahçe mobilyaları tercih etmek lüx hale geldi diyebiliriz.

Bu ürünlerin alternatifi olarak kullanılan plastik ürünlerin kalitesine göre fiyatlarının oldukça yüksek olmasıda cabasıdır. Geri dönüşüm ürünlerinden yapılan plastik malzemelerin güneş karşısında zaman içerisinde gevremesi ve kolay bir şekilde kırılması en çok şikayet edilen konulardan birisidir.

Bahçenizde daha kolay ve hızlı bir şekilde yapabileceğiniz bir fikirden bahsetmek istiyoruz. Paletler ile bahçenizde keyifle zaman geçirebileceğiniz harika oturma alanları yapabilirsiniz. Ayrıca içeceklerinizi yada okuyacağınız dergilerinizi koyabileceğiniz orta sehpalarada en az maliyetle sahip olabilirsiniz. Orta sehpalarınızın daha kullanışlı olması için kilitlenebilir tekerlek kullanabilirsiniz.

Palet ile yapacağınız bahçe mobilyalarına bir çok örnek vardır. Pinterest ve youtube üzerinden arama yaparak bir çok palet ile yapılan bahçe mobilyası fikrini görüp inceleyebilirsiniz. Sizlere ilham vermesi için en beğendiğimiz modelleri bir araya getirdik.

Paletle Balkon Dekorasyonu
Paletten Bahce Dekorasyonu
Paletten Bahce Koltuk Modelleri
Paletten Bahce Koltugu Modeli
Paletten Bahce Koltuk
Bahce Palet Koltuk
Dekoratif Palet

You may also like...