Loft Daire Dekorasyonu Yüksek Tavanlara Sahip Müstakil Evler

Loft daire dekorasyonu son yılların gözdesi haline gelmiş durumdadır. Ancak ülkemizdeki evler bu tarza çok uygun değildirler. Loft dairelerin en büyük özelliği yüksek tavana sahip olmalıdır. Bu nedenle daha ferah bir alana sahip olmaktadırlar. Bu tarz en fazla Avrupa ülkelerinde tercih edilmektedir. Aslında Loft daireler yeniden değerlendirme sonucunda ortaya çıkmıştır. Bu daireler genellikle daha öncesinde endüstriyel amaç için kullanılan dairelerin daha sonrasında yaşam alanları haline getirilmesi sonucu oluşturulmuştur.

Loft Daire Dekorasyonunda Endüstriyel Dekorasyon Tarzının Hakimiyeti

Loft daire dekorasyonunda şüphesiz endüstriyel tarzın bir hakimliği vardır. Bunun en büyük nedeni loft daire tarzının eski endüstriyel alanlarda doğmasından dolayıdır. Özellikle önceleri ofis için kullanılan daireler günümüzde loft daire olarak tercih edilmektedir. Yada çift katlı bir mağaza zaman içerisinde loft daireye dönüştürülebilmektedir. Yüksek tavana sahip olan bu alanlar endüstriyel tarz ile birleştiğinde ortaya loft daire dekorasyonu çıkmaktadır.

Perdeye İhtiyaç Duymayacağınız Camlar Tercih Edin

Loft dairelerde genellikle yüksek pencereler bulunur. Bu dairelerin en büyük avantajlarından biriside şehir hayatını daha iyi seyredebiliyor olmanızdır. Günümüzde yüksek katlı binalarda da bu yüzden loft daireler tercih edilebiliyor. Özellikle konsept ofis tasarımları daha keyifli bir seyir manzarası olan, ferah ofisler yaratmak için loft daire konseptini kullanmaktadırlar.

Geniş ve yüksek pencerelerinizin olduğu loft dairelerde perde kullanımını aklınızın ucundan bile geçirmeyin. Eğer bu dairelerde perde kullanılırsanız 1800 yılların sanayi devrimine geri döndünüz demektir. Bu nedenle sizi güneşten koruyan ısı camları tercih edin. Ayrıca camlarınızın dışarından, içeriyi göstermeyecek özellikte filmli olmasına dikkat edin.

En Güzel Loft Daire Modelleri

Loft Daire Dekorasyonu Duvarlarında Tuğla ve Beton Etkisi

Loft dairelerde genellikle endüstriyel tarza sahip dekoratif ürünlerin kullanıldığını göreceksiniz. Aslında bu bir nevi kültür haline geldi diyebiliriz. Duvar kaplaması olarak genelde kırmızı tuğla yada beton görünümü tercih edilmektedir. Çünkü eski endüstriyel yapılarda duvarlarda tuğla duvar kaplaması kullanılırmış. Yada hiç bir duvar kaplaması kullanmadan sadece beton görünümü tercih edilirmiş. Ancak bu alanları yaşam alanına çevirdiğinizde bu sağlıklı bir tercih olmayacaktır.

Aynı görünümü daha sağlıklı bir şekilde elde edebilirsiniz. Sadece kaba inşaat olarak adlandırdığımız beton duvarlar hem bina yönetmeliğine aykırı olacaktır. Hem de ısınma ve rutubet durumlarında size konforsuz bir alan yaratacaktır. Duvarlarınızda tuğla görünümü için kültür tuğlası ürünlerini tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra daha uygun fiyata strafor tuğla panelleri de tercih edebilirsiniz. Ancak bu ürünleri çok önermiyoruz.

Beton görünümlü duvarlar için ise fiber duvar panellerini tercih edebilirsiniz. Bu ürünler normal panellerden daha büyüktür. Bu nedenle duvara sabitlenerek montajı yapılır. Fiber lifler kullanılarak üretilen bu paneller oldukça gerçekçi görünüme sahiptir. Beton görünümü için ayrıca duvarlarınızda beton görünümlü parke modellerini de tercih edebileceğinizi unutmayın.

Yüksek Tavan Salon Dekorasyonu

Loft Daire Dekorasyonu Vazgeçilmezi L Koltuk Takımları

Şüphesiz loft dairelerde en çok tercih edilen koltuk takımlarıdır. L koltuk takımları ile loft daire dekorasyonu adeta bütünleşmiştir. Loft dairelerde size en iyi oturma alanını sunan koltuk takımı modelleridir. Ayrıca misafirlerinizi daha sıcak ve samimi bir şekilde ağırlayabileceğiniz bir alanı size sunmaktadır. Bunun yanı sıra deri koltuk ve chester koltuk takımları loft dairelerin vazgeçilmezleri arasında kendini göstermektedir.

Geniş Salon Dekorasyonu
Loft Dekorasyon Aydınlatma
Salon Dekorasyonu Yüksek Tavan

Balkon Konuşmalarına Hazırlıklı Olun

Bunu sadece loft daireye sahip olan kişiler ve onların arkadaşlarını anlayacağı bir konu olduğunu söylemek isteriz. Loft daireler genellikle 2 katlıdır. Alt katta ortak kullanım alanı olan salon ve mutfak yer almaktadır. Çoğu loft dairede Amerikan mutfak tercih edilmektedir. Üst katta ise yatak odası ve kişisel kullanım için banyo bulunmaktadır. Genellikle girişte hol olarak kullanılan üst katı balkondur. Bu alan genelde kişisel bir dinlenme alanı olarak dekore edilmektedir. Ayrıca misafirlerinize balkon konuşması yapacağınız bir alan olarak kullanılmaktadır. Tercih size kalmış ancak bu kültürü benimseyen bir çok kişi bu olayı yaşatmaktadır.

Loft Salon Dekorasyonu

Loft Daire Dekorasyonunda Amerikan Mutfak ve Bar Konsepti

Loft dairelerde genellikle salon ile iç içe mutfak tasarımları tercih edilmektedir. Zira bu tarz ile beraber bar konsepti de sıkça kullanılmaktadır. Geleneksel yaklaşımlar bu dairelere bu dairede yer verilmemektedir. Self-servis kültürü daha hakim olarak kullanılır. Genellikle yoğun iş temposuna sahip kişilerin tercih ettiği ev dekorasyon konsepti olarak bilinmektedir. Bu kişiler sürekli olarak farklı ülkelere yada şehirlere seyehat içerisinde olduklarından dolayı, evlerinde otel konseptini oldukça benimserler. Loft daire dekorasyonu onlar için harika bir seçenektir. Misafirlerini daha rahat ve samimi bir ortamda ağırlamak isterler. Kısacası loft daire sıradan hayatı olanların tercih etmeyeceği bir ev dekorasyon konseptidir.

Endüstriyel Loft Daire

Duvar Dekorasyonu İçin Bolca Alana Sahipsiniz

Loft daireler yüksek duvarlara sahiptirler. Eğer tüm cephesi pencereler ile çevrili değilse bunun yanı sıra geniş duvarların olduğu cepheleri de olacaktır. Bu duvarları kendi zevkinize göre istediğiniz gibi dekore edebilirsiniz. Loft dairelerdeki bir klasik ise duvarlarda yoğun tablo kullanımıdır. Duvarlar genelde boş bırakılmaz ve farklı tarzlarda tablolara yer verilir. Bunun yanı sıra bir loft daire klasiği ise büyük bir boy aynasıdır. Ayrıca loft daire duvarları kitaplık yapmak için harika alanlardır. Kitap okumayı çok seviyor ve evinizin içerisinde hep bir kütüphane havası olsun diyorsanız eğer Loft dairelere mutlaka göz atmalısınız.

2021 Loft Daire Dekorasyonu
En Güzel Salon Dekorasyonu Loft
En Güzel Loft Daire

Loft Daire Dekorasyonu Modelleri

Sizler için endüstriyel tarz ile döşenmiş birbirinden güzel loft daire tasarımlarını bir araya getirdik. Tasarımları inceleyerek loft dairenizi nasıl dekore etmeniz gerektiğini hakkında güzel bilgiler öğrenebilirsiniz. Duvar kaplaması olarak hangi ürünleri tercih edebileceğinizi yada oturma grubu olarak hangisini seçmeniz gerektiğini daha iyi anlayabilirsiniz. Loft dairelerin duvar dekorasyonu oldukça önemlidir. Bunun en büyük nedeni ise yüksek ve geniş duvarlara sahip olmasıdır. Ayrıca loft dairelerin zemininde tercih edeceğiniz parke rengi ve modeli oldukça önemlidir. Parke renkleri hakkında bilginiz yoksa https://deccors.com/en-cok-tercih-edilen-parke-renkleri/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

2022 Loft Daire Modelleri
Yüksek Tavan Salon
Salon Dekoru Loft
Salon Dekorasyonu Loft
Loft Salon Dekoru
Loft Salon Dekorasyonu Modeli
Loft Ev Modelleri
Loft Evler
Loft Ev Dekorasyonu
Loft Daire Tasarımları
Loft Daire Resimleri
Loft Daire Örnekleri
Loft Daire Modelleri 2022
Loft Daire Modelleri
Loft Daire Modeli
Loft Daire Merdiven Modelleri
Loft Daire Merdiven
Loft Daire Dizaynı
Loft Daire Dekorasyonu 2022
Loft Daire Dekorasyonu
Loft Daire Çizimleri
Loft Daire 2022
Loft Daire 2021
Loft Daire
Loft Apartman Dekorasyonu
Harika Loft Daire

You may also like...