Mermer Mutfak Tezgahı İle Mutfağınızda Doğallığın Sadeliğini Hissedin

Mermer mutfak tezgahı, geçmişten günümüze mutfaklarımızda tercih ettiğimiz doğal mutfak tezgahları arasında yer almaktadır. Diğer tezgah türlerine göre en ayırt edici özelliği doğal ürün olmasıdır. Fabrika ortamında, kimyasal reçineler yada herhangi sıkıştırma işlemine tabi olmadan doğadan çıkarılan mermerin işlenmesi sonucu üretilmektedir. Mermer tezgahların maruz kaldığı tek kimyasal işlem ciladır. Bu işlem mermerin tezgahda güvenli bir şekilde kullanılması için oldukça önemlidir.

Modern ve Minimal Mutfak Dekorasyonu ile Mermer Mutfak Tezgahı

Mermer tezgahlar, tezgah modelleri arasında en iyi estetik görünümü elde etmenizi sağlayan tezgah modelidir. Ayrıca doğal ürün olması nedeni ile uygulandığı mutfağa değer katmaktadır. Bir çok mutfak dekorasyonu tarzı ile uyumludur.

Geniş ve küçük mutfaklar için tercih edebileceğiniz mermer tezgah modelleri mevcuttur. Özellikle açık tonlardaki Carrara ve Blenco mermer tezgahlar oldukça ferah mutfak görünümü elde etmenize imkan sağlamaktadır.

Beyaz Mutfak Tezgahı Modelleri

Amerikan Mutfaklarda Ada Mermer Mutfak Tezgahı

Amerikan mutfaklar bildiğiniz gibi açık alan konseptidir. Salon ile mutfakların bir arada kullanıldığı bu konseptte mutfak tezgahı modeli oldukça önemlidir. Amerikan mutfak dekorasyonunda genellikle ada tezgah modelleri daha sık tercih edilir. Bunun en büyük nedenlerinden birisi daha iyi hareket alanı sunmak içindir. Ayrıca bu konseptte tezgahta çalışırken, salon ile bağınızı koparmamanız önemlidir. Bu nedenle tezgahın 360 derece görüş açısına sahip olması bu tarz açık plan mutfaklar oldukça önemlidir.

Mermer tezgahlar size daha iyi bir çalışma alanı sunmaktadır. Özellikle hamur ile çok fazla uğraşıyorsanız mermer mutfakları çok seveceksiniz. Bildiğiniz üzere baklavacı ve tatlıcılar mutfakların mermer tezgahları daha fazla tercih etmektedirler.

En Guzel Mutfak Mermer Tezgah

Mermer Mutfak Tezgahı ile Mutfak Dolaplarının Uyumu

Şüphesiz mutfak dolapları ile en kolay uyum sağlanabilen mutfak tezgahı modelidir. Ancak mermer tezgahlar kolay bir şekilde üretilmemektedir. Bazı renklerdeki modelleri bulmak için özel üretim butik ürünler tercih etmeniz gerekebilir. Bu nedenle mutfağınızda tercih etmeyi düşünüyorsanız mutlaka ürünün ellerinde olduğundan emin olun ve sonrasında mutfak dolaplarınızı tercih edin.

Özellikle açık renkler modeller, renkli mutfak dolapları ile birlikte kullanıldığında harika bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Granit tezgahlarda bu ferahlığı yakalayamayabiliyorsunuz. Bunun nedeni granitin daha koyu renklerde olmasıdır. Mermer tezgah modelleri ile özellikle mavi renge sahip dolaplar çok şık bir görünüm sağlamaktadır.

Daha açık renkli mermerler ile daha kontrast yakalayabileceğiniz mutfak dolaplarını tercih etmenizi öneririz. Açık renge sahip tezgahlar ile klasik beyaz Amerikan mutfak dolaplarını da tercih edebilirsiniz. Mutfağınızın daha geniş ve ferah gözükmesini sağlar. Ancak mutfağınızın tek düze ve basit bir görünüme sahip olmasına da neden olur. Bu nedenle mermer tezgahların kullanıldığı mutfaklarda, mutfak dolapları ile kontrast yakalamaya çalışın.

Modern Mermer Mutfak Tezgahı
Modern Mutfak Tezgah Modeli

Mutfak Bataryası ve Aydınlatma Seçimi

Mermer tezgahlar genellikle daha geniş alana sahip mutfaklarda tercih edilir. Bu nedenle tezgahlar daha büyük olmaktadırlar. Mermerin daha temiz ve ihtişamlı gözükmesi için oldukça önemlidir. Çünkü tercih edilen mermerlerin kendisini ve desenini daha iyi göstermesi için belirli ebat büyüklüğünde olması gerekmektedir. Bu durum tezgahın mutfağınızda daha yoğun bir görüntü sağlamasına neden olmaktadır. Bu nedenle mermer tezgahlar ile daha dikkat çekici avize ve mutfak bataryası seçmeniz önerilir. Özellikle gold(altın rengi) tonlarındaki mutfak bataryası ve mutfak avize modelleri, mermer tezgahlar ile oldukça uyumlu bir görünüm ortaya çıkarmaktadır.

Modern Mutfak Mermer Tezgah Modeli
Mutfak Tezgahı Modelleri 2022
Beyaz Mermer Tezgahı Modeli

Mermer Mutfak Tezgahı Modelleri

Beyaz Mermer Tezgah
Belenco Mutfak Tezgahı Modelleri
2022 Mutfak Mermer Tezgah Fiyatlari
Siyah Mermer Tezgahı Mutfak
Mutfak Tezgah Modeli
Mutfak Tezgahı Mermer
Mutfak Mermer Tezgah Fiyatları
Mutfak Mermer Tezgah Fiyatı
Mutfak İçin Tezgah
Mutfak İçin Mermer Tezgah Modeli
Mutfak İçin Mermer Tezgah Fiyatı
Mutfak İçin Mermer Tezgah
Beyaz Mutfak Tezgahı
Mutfak Beyaz Mermer Tezgah
Modern Mutfak Tezgah Tasarımları
Modern Mutfak Tezgahı Modelleri
Modern Mutfak İçin Mermer Tezgah
Modern Mermer Tezgah Fikirleri
Mermer Tezgah 2022
Mermer Mutfak Tezgah Modeli
Mermer Mutfak Tezgahı Modeli
Mermer Mutfak Tezgahı 2021
Mermer Mutfak Tezgahı
Mermer Mutfak Ada Tezgah
Mermer Ada Tezgah Modeli
Country Mermer Mutfak Tezgahı
Blenco Tezgah

You may also like...