Işıltılı Zeminlere Sahip Olmanızı Sağlayan 35 Parlak Parke Modeli

Parlak parke, herhangi bir fiziksel işleme gerek olmadan(cila gibi) kendi teknik özelliği olarak parlak bir görünüme sahip olan laminat parke modelidir. Standart parke modellerinden, parlak parke modellerini ayıran en önemli özellik parke plakasının papel kısmında highgloss(pvc) yüzeye sahip olmasıdır.

Highgloss yüzeyi mutfak dolabı modellerinden bir çoğumuz biliyoruz. Daha canlı ve renkli olan mdf üzerine lamine edilmesi ile oluşturulmaktadır. Parke plakaları içinde aynı durum geçerlidir. Bu katman normalde parke plakalarında papel kısmından kısmen daha dayanıklı ve dirençlidir. Ancak bu teknik özellikler onun diğer parke modellerine göre daha pahalı fiyatlarda olmasına neden olmaktadır.

Parlak Parke

Seçerken Dikkat Edin

Bu parke modellerini seçerken mutlaka bildiğiniz ve güvendiğiniz markanın ürününü seçmeye dikkat edin. Bu tarz ürünler genelde çin üzerinden fason imalat ile yapılabiliyor. Bu nedenle kendini kanıtlamış ve kullanıcılarının zarar görmesini istemeyen ve ürününe garanti verip mağduriyet durumunda karşılayan satıcılardan ürünü tedarik etmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Elesgo Highgloss ülkemizde yaygın olarak satılan parlak parke markasıdır. Ancak yine de satın aldığınız tedarikçin ürünün arkasında duran güvenilir bir firma olmasına dikkat edin.

  • Mutlaka bilinen ve ülkemizde temsilcisi olan bir markanın modelini temin edin.
  • Eğer ürünü internet üzerinden satın alacaksanız mutlaka ürünün size nasıl gönderileceğini öğrenin. Mümkünse palet üzerinde ürünü temin etmeye çalışın. Kargo sırasında ürünün darbe sonucunda kenarları hasar alabilir. Normal parkelerde sorun olmasa da parlak özellikteki parkelerde görünümü etkileyeceği için sizin zararınıza bir durum oluşabilir.
  • Teknik özelliklerinin en az 8MM kalınlık 32 sınıf AC-4 olmasına özen gösterin.
  • Seçtiğiniz ustanın daha önce parlak laminat parke uygulaması yaptığına dikkat edin. Kesim esnasında düzgün kesemez ise birleşim yerlerinde istemediğiniz sonuçlar ile karşılaşma durumu doğabilir. Bu parkenin en önemli özelliği görünümün pürüzsüz olmasıdır.
  • Uygulama yapacağınız ortamın renk uyumuna göre renk seçmeye özen gösterin. Işığı çok yansıttığını unutmayın sonuçta pvc bir yüzey.
  • Dersiz modelleri daha kusursuz bir görünüm elde etmenizi sağlıyor. Ancak yine de karar sizin elinizde. Derzli model seçecekseniz eğer teknik özelliklerine mutlaka dikkat edin.
  • Satın aldığınız ve uygulama yapan ustanın verdikleri hizmetin arkasında durması oldukça önemli. Bu işlemlerden önce mutlaka teyit alan ve onların istedikleri şartları yerine getirmeye çalışın. Bu tarz butik ürünlerde garanti şartlarının geçerli olması için markanın sizden istediği bazı uygulama yöntemleri yada kullanılması gereken yardımcı ürünler olabiliyor.
Beyaz Parlak Parke

Parlak Parke Modelleri

Modelin derzli yada dersiz olmasının yanı sıra, parkenin rengi farklılığı ortaya çıkaran özelliktir. Renk olarak açık ve koyu renkli modellerin yanı sıra desenli olan modellerde vardır. Mermer ve seramik görünümlü modellerde ticari mekanların zeminlerinde oldukça yoğun ilgi görmektedir.

Parlak Ahşap Parke
HighGloss Parke
HighGloss Laminat Parke
Parlak Parke Modelleri
Parlak Parke Modeli
Mermer Görünümlü Parlak Parke
Parlak Parke Modelleri
Parlak Parke Modeli
Parlak Parke Modelleri
Parlak Laminat Parke
Parlak Parke Markası
Parlak Parke Modeli
Parlak Parke Fiyatları
Parlak Laminat Parke
Parlak Highgloss Parke
Parlak Parke Resimleri
Parlak Parke

You may also like...