Hayallerinizi Süsleyecek 60 Ahşap Ev Modeli

Ahşap ev modelleri, hepimizin hayalleri arasında mutlaka olmuş ve bazılarımızın halen hayallerini süsleyen yazlık yada kışlık ev modelleridir. Ahşap dağ evleri biraz maliyetli olduğunu için sık olarak gördüğümüz bir ev modeli değildir. Genelde villa olarak tercih edilir.

Şehir hayatından uzak dağ ve ormanlık alan bölgesinde tercih edilir. Tabiat ile iç içe, huzur ve sessizlik arayanların tercih ettiği bir hayata sahiplik yapan ev modelidir. Doğa ile savaşmak yerine doğa ile birlikte yaşamayı tercih edenlerin tercihi arasındadır. Bu evler genellikle ahşap yada taş kullanılarak yapılır. Taş ev modelleri, daha çok yazlık alanlarda tercih edilmektedir. Dağ evlerinde ise daha sıcak bir ortam arandığı için ahşap ev modelleri tercih edilir.

Ahşap Ev Modelleri

Modern Ahşap Ev Modelleri

Ahşap evler dediğimizde ilk aklınıza gelen şüphesiz ağaç evlerdir. Bu eski zamanlarda keyif için yapılan ve el işçiliğini geliştirmek için tercih edilen bir gelenek sonucunda ortaya çıkan bir ev mimarisiydi. Günümüzde ise ahşap evler daha nitelikli bir hale büründür. Görünüm olarak ve kullanışlı olması ile ayrıcalıkları size sunan ahşap evler mimari tasarımlar sonucunda ortaya çıkmaya başladı bu tarz evlere modern ahşap evler adını veriyoruz.

Teknolojinin imkanlarından yararlanan ve Fütürizm mimari tasarım akımından etkilenerek yapılan tasarımlar ile farklı bir havası olan ahşap ev modelleri görenleri etkileyen bir yapıya ve görünüme sahiptir. Özellikle dağ ve ormanlık alan içerisinde olması nedeni ile imkanların iyi değerlendirilmesi gerekli olan hayat şartlarında doğanın size sunduğu nimetleri teknoloji ile en iyi şekilde kullanmaya yönelik bir yapıya sahiptir. Güneş panelleri ile güneşin ısını, elektrik ve su ısıtmada kullanılmaktadır. Isıtılan su aynı zaman da evin ısınması içinde kullanılabilmektedir.

Modern Ahşap Ev Modelleri
Modern Ahşap Dağ Evi Modelleri
Ahşap Ev Modelleri
Ahşap Ev Modelleri
Modern Ahşap Evi
Modern Dağ Evi Modeli
Modern Ahşap Villa
Modern Ahşap Villa Modelleri
Modern Dağ Evi Örnekleri
Modern Ahşap Villa
Dağ Evi Modelleri Modern
Modern Villa Modelleri
Kütük Ahşap Ev
Dağ Evi Modelleri
Kütük Ahşap Ev Modelleri
Modern Dağ Evi Fikirleri
Dağ Evi Tasarımları
Odun Ahşap Dağ Evi

Klasik Ahşap Dağ Evi Modelleri

Bu yapılar genelde geleneksel mimarı tarzına uygun bir şekilde yapılan mimari yapılardır. Geleneksel inşaat teknikleri kullanılarak ayağa kaldırılır. Genelde taş ve kütük kullanımı ile iskelet ayağa kaldırılır. Çevrede bulunan en uygun ağaç türü kullanılarak dış kaplaması odun ve kütüklerden yapılır. Kullanılan ürünler uzun yıllar dayanması için daha öncesinden kesilen kütüğün içerisindeki suyun fırınlama ile çektirilmesi işlemine tabi tutulur. Kütüğün içerisindeki suyun alınması ile daha sert ve dayanıklı hale getirilir. Aynı zamanda içerisinde bakteri ve kurt oluşumu olmaması için ilaçlama ve vernikleme işlemi yapılır. Bu evin cephelerinin zaman içerisinde tahta kuruları tarafından çürütülmemesi için önemlidir.

Taş ve Ahşap Dağ Evi Modeli
Dağ Oteli Modeli
Dağ Villa Örnekleri
Dağ Evi Resimleri
Dağ Evi Modelleri
Dağ Evi Modelleri
Dağ Evi Modeli
Kütük Dağ Evi Modeli
Modern Dağ Evi Modeli
Dağ Oteli Modeli
Orman Ahşap Dağ Evi
Orman Evi Modeli

You may also like...